1 228 день війни
Особовий склад
1 025 260
Танки
10 990
Артилерія
29 921
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 439
Гелікоптери
340
БпЛА
43 609
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
В Україні намагаються стабілізувати ринок овочів: уряд впроваджує агроіндустріальну модель
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

В Україні намагаються стабілізувати ринок овочів: уряд впроваджує агроіндустріальну модель

В Україні триває робота над створенням національної мережі овочесховищ. Це один із кроків до формування моделі агроіндустріальної країни.

Про це повідомили аналітики проекту EastFruit, які послалися на заяву міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Коваля під час зустрічі з представниками громадського об’єднання лідерів продовольчого ритейлу UFRA.

На зустрічі обговорили розвиток сучасної системи овочесховищ — критично важливої інфраструктури для стабільного ринку овочів в Україні.

"Унаслідок війни втрачено понад 281 тисяча тонн одночасного зберігання. Сьогодні 35% урожаю овочів не доїжджає до споживача — просто через відсутність належних умов зберігання", — наголосив міністр.

Віталій Коваль також акцентував, що "овочесховища — це не просто склади". Крім усього іншого вони виконують й інші функції:

  • можливість зберігати врожай та продавати його за найкращою ціною;
  • інструмент для стримування інфляції;
  • підтримка локальних селян;
  • нові робочі місця та податки до бюджету;
  • крок до імпортозаміщення та розвитку експорту продукції з доданою вартістю.

За словами міністра, Україна рухається до моделі агроіндустріальної країни, де не сировина, а перероблена продукція формує економічну вартість.

"Зараз один гектар землі в Україні приносить у середньому 1 000 євро експортної виручки, а, наприклад, у Данії — це 15 000 євро", — констатував Віталій Коваль.

Міністр подякував бізнесу за співпрацю, зазначивши, що системне партнерство бізнесу та держави — ключ до продовольчої стабільності України.

Нагадаємо, раніше заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов розповідав, що, за попередніми оцінками, приблизно 2050 року 50% площі в Україні перебуватиме в посушливій зоні. Це суттєво вплине на стан сільського господарства в країні та матиме інші негативні наслідки.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама