Есмінець США зіштовхнувся з танекром біля Сінгапуру: десять зниклих моряків

21 СЕРПНЯ 2017 08:54

Десятеро моряків американського есмінця John S. McCain вважаються зниклими після зіткнення з ліберійським нафтовим танкером. Влада Сінгапуру та флот США проводять пошуково-рятувальну операцію, інформує TrueUA з посиланням на DW.

Вранці в понеділок, 21 серпня, американський есмінець John S. McCain зіштовхнувся з ліберійським нафтовим танкером Alnic MC у Тихому океані біля берегів Сінгапуру. Про це повідомили у сьомому флоті військово-морських сил (ВМС) США. Внаслідок зіткнення десятеро моряків вважаються зниклими, п'ятеро отримали поранення. 

«Пошуково-рятувальні роботи ведуться в координації з місцевими органами влади», - повідомили в американських ВМС. В пошуковій операції задіяні американські конвертоплани MV-22 Osprey і гелікоптери SH-60 з десантного корабля America, а також буксирні судна і ВМС Сінгапуру.

Четверо постраждалих були евакуйовані сінгапурським гелікоптером до лікарні в Сінгапурі для лікування. П'ятий травмований моряк не потребує подальшої медичної допомоги.

Зіткнення сталося близько 6:24 за місцевим часом, коли есмінець у плановому порядку здійснював захід у порт Сінгапуру. За повідомленням американських ВМС, есмінець зазнав пошкоджень  у ділянці корми. Наразі визначаються масштаби завданої кораблю шкоди. За фактом зіткнення ВМС США проведуть розслідування.

За повідомленням вади Сінгапуру, на місті зіткнення судів поки що не видно розливу нафти. Президент США Дональд Трамп відреагував на зіткнення. «Думками і молитвами з нашими матросами на борту John S. McCain, де ведуться пошукові та рятувальні роботи», - написав він у Twitter.

Довідково:

John S. McCain - ракетний есмінець типу «Арлі Берк». Він названий на честь адміралів ВМС США, батька і діда голови комітету у справах збройних сил Сенату США, представника Республіканської партії Джона МАККЕЙНА.

Alnic MC є ліберійським танкером, який використовується для перевезення нафти і хімічної продукції. Його водотоннажність становить майже 30 тисяч тонн.

Це другий інцидент з військовими кораблями сьомого тихоокеанського флоту США за останні два місяці. У червні військовий корабель USS Fitzgeral зіткнувся з контейнеровозом біля берегів Японії, в результаті чого загинули сім моряків. 

Світ, 21.08.2017 08:54