За останній тиждень середня кількість атак російської армії знову наблизилася до 200 штурмів на добу. Це свідчить про активізацію ворожого наступу порівняно з попереднім періодом — близько 170 добових атак.
Про це йдеться в оперативному зведенні сил оборони Естонії про бойові дії в Україні, пише ERR.
"Російські війська посилюють тиск на всіх ділянках фронту. Ознак зниження військової активності або підготовки до можливого перемир'я з боку Росії, як і раніше, не спостерігається. Імовірно, Росія прагне максимально використати поточну ситуацію, утримуючи високий темп наступів. Її основна мета — виснажувати українські військові ресурси до можливого укладання угод", — йдеться у зведенні.
За даними сил оборони Естонії, Покровський напрямок в Донецькій області, як і раніше, залишається основним ударним напрямком.
"Попри те, що на нього припадає близько 40% від усіх добових атак, ЗС РФ вже кілька тижнів не досягають значного успіху в цьому районі. Загалом, російські сили незначно просунулися в населених пунктах, порушивши українські логістичні канали. Цьому також сприяє помірний клімат та сухий ґрунт", — повідомляє розвідка.
На інших ділянках фронту, за інформацією естонського відомства, за останній тиждень значних змін не відбулося. На Куп'янському напрямку українські сили не допустили розширення плацдарму на західному березі річки Оскіл.
"Декілька спроб ЗС РФ побудувати мости, придатні для важкої техніки, були зірвані. наближенням літа знову можливі настання російської армії у Запорізькій області та у дельті річки Дніпро у Херсонській області", — наголошується у зведенні.
Як зазначають естонські сили оборони, своєю чергою ЗСУ продовжують чинити тиск на прикордонні райони Курської та Білгородської областей.
"З боку ЗС РФ спостерігаються сезонні зміни в характері ударів по території України. В цей час Росія завдає глибоких ударів по українській території переважно ударними безпілотниками типу "Герань", а також в окремих випадках — балістичними ракетами малої дальності", — пише розвідка Естонії.
Військові також зауважили, що за останній місяць суттєво скоротилася участь російської дальньої авіації в ударах із застосуванням крилатих і балістичних ракет для бомбардування критичної інфраструктури України.
"Таку тактику Росія може подати як видимість зниження напруженості в ході можливих переговорів про перемир'я", — констатують сили оборони Естонії.
Раніше представник глави Кремля Володимира Путіна Кирило Дмитрієв зробив неочікувану заяву щодо гарантій безпеки для України. Вона відрізняється від раніше озвучених наративів російського диктатора.
Нещодавно аналітики Інституту вивченні війни повідомляли, що Росія прагне використовувати припинення вогню, що триває, і майбутні мирні переговори, щоб захопити великі території в Україні й встановити проросійський маріонетковий уряд у Києві. Проте, ймовірно, продовжить військові операції, якщо Кремль не зможе добитися повної капітуляції України дипломатичним шляхом.
Також ISW повідомляв, що Сполучені Штати Америки, Україна та Росія навряд чи зможуть узгодити умови повного припинення вогню впродовж найближчих трьох тижнів. Москва й надалі висуватиме додаткові умови щодо цього.
Нагадаємо, 30 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що російська армія продовжує завдавати ударів по території України на тлі пропозиції США про безумовне припинення вогню. Очільник держави наголосив, що російському диктатору Володимиру Путіну байдуже на дипломатію.