Президент Володимир Зеленський повідомив, що російська армія продовжує завдавати ударів по території України на тлі пропозиції США про безумовне припинення вогню. Глава держави наголосив, що російському диктатору Володимиру Путіну байдуже на дипломатію.
Про це український лідер повідомив під час свого вечірнього відеозвернення 30 березня.
"За сьогоднішній день, на жаль, уже є удари та обстріли. Черкащина – під ударами дронів. Херсонщина — артилерія та скиди з дронів по звичайних будівлях, по людях. Донеччина — керовані авіабомби, безпілотники, артилерія. Запоріжжя — безпілотники. Дніпровщина – керовані авіабомби та дрони. Сумщина — теж, на жаль, авіабомби та дрони. Харківщина — удари керованих авіабомб", — йдеться у заяві Зеленського.
Президент повідомив, що географія та жорстокість російських ударів не просто іноді, а буквально кожного дня, кожної ночі показує, наскільки Путіну плювати на дипломатію.
"Ми вже кілька тижнів маємо саме американську пропозицію про безумовне припинення вогню. І щодоби фактично у відповідь на цю пропозицію — російські дрони, російські бомби, артилерійські обстріли, балістика", — наголосив президент.
Зеленський зазначив, що Росія заслуговує на збільшення тиску на неї — заслуговує на всі жорсткі кроки, які можуть зламати російську здатність воювати й підтримувати цю їхню систему, яка не хоче нічого, крім війни.
"Санкції проти Росії потрібні. Більше сили ППО для України потрібно. Більше взаємодії та єдності між усіма партнерами потрібно", — додав Володимир Зеленський.
Нещодавно віце-президент Сполучених Штатів Джей Ді Венс заявив, що досягнуто значного прогресу в угоді про припинення вогню між Україною та Російською Федерацією для забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі.
Також повідомлялось, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп розлютився на главу Кремля Володимира Путіна й планує запровадити високі мита на нафту Російської Федерації.
Як зазначало видання Financial Times, за будь-якого сценарію Росія не припинить переозброєння та перекидання військ на північно-східний фланг НАТО. Тож припинення вогню в Україні підвищить загрозу безпеці для країн Балтії.
Нагадаємо, 30 березня лідер Фінляндії Олександр Стубб запропонував президенту Сполучених Штатів Дональду Трампу встановити дедлайн для припинення бойових дій в Україні. Найбільш вдалою датою для цього може бути 20 квітня.