У п'ятницю, 18 липня, перший віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що планує запустити в Україні аналог американського Департаменту ефективності уряду (DOGE).
Зокрема, у своєму дописі у соцмережі Threads він заявив, що DOGE в Україні потрібен для кількох проектів.
Водночас головна мета — "терміново скоротити видатки та оцінити ефективність". Хто може очолити відомство, поки не відомо.
"Буду шукати людину, яка очолить цей напрям", — додав міністр.
Департаменту ефективності уряду, який займається скороченням бюджетних витрат. Варто зауважити, що це не офіційний державний орган, а приватна ініціатива для консультування Білого дому щодо скорочення витрат і впровадження "підприємницького підходу до уряду".
Організація була заснована указом президента Дональда Трампа 20 січня 2025 року із заявленою метою модернізації федеральних технологій і програмного забезпечення для максимального підвищення ефективності та результативності державного управління. DOGE відповідає за скорочення неефективних і шахрайських витрат федерального бюджету, усунення надлишкового регулювання та оптимізацію роботи державних органів.
Нагадаємо, 18 липня в Україні презентували платформу Test in Ukraine, яка дозволить тестувати зброю іноземним компаніям. Завдяки платформі іноземні виробники дронів, наземних роботів, радіоелектронної боротьби та рішень на базі штучного інтелекту зможуть офіційно тестувати свою продукцію в Україні.