Виробництво Ford Fiesta вже завершилося. Втім, цю найдешевшу модель європейського підрозділу американської компанії планують повернути, а автовиробник розробляє наступника.
Як повідомляє AutoExpress, останній Ford Fiesta зійшов з конвеєра в липні 2023 року, суттєво змінивши автомобільний ландшафт.
У компанії зазначали, що у модельній лінійці електрокарів Ford є місце для автомобіля початкового рівня, який не належить до сегменту кросоверів та позашляховиків. Втім, остаточного рішення про таку машину для європейського ринку поки не прийнято. За основу для такого авто можуть використати майбутній бюджетний електрокар VW ID.2.
Керівник відділу продажів та маркетингу Volkswagen Мартін Сандер ексклюзивно розповів Auto Express, що вважає початкову співпрацю Ford та VW у сфері електромобілів "дуже, дуже, дуже успішною" і що він "не хоче виключати, що в майбутньому тут знову з'являться можливості для обміну технологіями".
"Це може відкрити можливість для нового покоління малолітражних автомобілів під брендом Ford, заснованих на скороченій платформі MEB Entry, яка ляже в основу ID.1 та ID.2, що може дозволити відродженому електричному Fiesta отримати запас ходу до 450 кілометрів та швидкість швидкої зарядки постійним струмом 125 кВт", — зазначає видання.
Водночас Ford вступає в потенційно переломний період, плануючи своє європейське майбутнє. Модель Puma залишається популярним автомобілем, проте з початковою ціною понад 35 тисяч доларів не є доступним початковим варіантом, яким він був колись. Втім, спочатку знявши з продажу Fiesta, а незабаром і Focus, компанії стає дедалі важче заробляти на міських автомобілях.
Зауважимо, що модель Ford Fiesta виробляли безперервно майже 50 років. За цей час автомобіль було продано тиражем у понад 22 мільйони екземплярів. У Великій Британії цей автомобіль є тим, який найбільше реєструється. За свою 47-річну кар'єру Fiesta змінила сім поколінь, перше з яких з'явилося 1976 року. Це був компактний і простий хетчбек для людей, які не готові витратити велику суму на нову машину.
Нагадаємо, раніше Financial Times Китай заявив, що контролюватиме експорт рідкісноземельних мінералів. У тому випадку, якщо Пекін повністю перекриє постачання, то запаси магнітів, необхідних для виробництва автомобілів, закінчаться за кілька місяців.