Гавайський суд заблокував новий антиміграційний указ Трампа!

18 ЖОВТНЯ 2017 13:32

Федеральний суддя штату Гаваї Деррік Вотсон призупинив дію указу президента США Дональда Трампа, який мав би запровадити заборону на в'їзд для представників окремих держав з 18 жовтня.  

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на France 24.  

Адміністрація президента скоріш за все спробує опротестувати ухвалене у вівторок, 17 жовтня, рішення, зазначає агенція AFP.  

Трамп підписав новий антиміграційний указ 25 вересня, на наступний день після того, як сплив термін дії попереднього аналогічного розпорядження.   

У Білому домі переконані, що обмеження все ж набудуть чинності. Там також відреагували на рішення суду.   

«Міністерство юстиції рішуче захищатиме законні дії президента», - наголошується в заяві прес-служби Білого дому.  

Суд зазначає, що президентський указ дискримінує людей за їхньою національною приналежністю.   

Нагадаємо, що указ Трампа забороняє в'їзд до США громадянам шести країн з переважно мусульманським населенням - це Іран, Ємен, Лівія, Сомалі, Сирія і Чад.   

При цьому перепони для в'їзду щодо північнокорейців, а також венесуельських чиновників і членів їх сімей не викликали у суду заперечень.  

В адміністрації президента США заявляли, що кілька місяців працювали над новими правилами, співпрацюючи при цьому з іноземними урядами.   

Два попередні антиміграційні укази Трампа викликали обурення в США та світі. Низка судів визнавали ці документи дискримінаційними і блокували розпорядження президента.   

У червні Верховний суд США скасував рішення судів нижчої інстанції.

 

Світ, 18.10.2017 13:32