Глава МЗС Австрії Курц став на захист ФРН у конфлікті з Ердоганом

20 СЕРПНЯ 2017 13:23

Міністр закодонних справ Австрії Себастіан КУРЦ різко розкритикував президента Туреччини Реджепа ЕРДОГАНА через його заклик до німців турецького походження не голосувати за певні партії на виборах до Бундестагу. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на DW.

Міністр закордонних справ Австрії Себастіан КУРЦ (Sebastian Kurz) розкритикував втручання президента Туреччини Реджепа Таїпа ЕРДОГАНА у виборчі процеси в країнах ЄС. «Постійне втручання ЕРДОГАНА у внутрішні справи інших держав, а це відбувається не лише в Німеччині, я вважаю абсолютно неприпустимим», - заявив Себастіан КУРЦ в інтерв'ю німецькому виданню Welt am Sonntag.

За його словами, турецький президент намагається інтрументалізувати «громади турецького походження», передусім у Німеччині та Австрії. Тож і Відень «в жодному разі не терпітиме» втручання ЕРДОГАНА в майбутні позачергові парламентські вибори в Австрії, які заплановані на жовтень цього року, якщо воно матиме місце.

Нагадаємо, Президент Туреччини Реджеп Таїп ЕРДОГАН 18 серпня закликав німецьких виборців турецького походження не голосувати на виборах до Бундестагу, які відбудуться 24 вересня, за три великі німецькі партії - Християнсько-демократичний союз (ХДС), Соціал-демократичну партію Німеччини (СДПН) та Зелених. На думку турецького президента, ці партії поширюють антитурецькі настрої, аби здобути перемогу на виборах.

Цей заклик викликав різку критику з боку німецьких політиків.

Канцлерка Німеччини Анґела МЕРКЕЛЬ (Angela Merkel) заявила, що не дозволить Ердогану втручатися у виборчі процеси в ФРН.

Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар ҐАБРІЕЛЬ (Sigmar Gabriel) назвав заяву Ердогана «грубим втручанням» у передвиборну кампанію і закликав співгромадян турецького походження брати участь у виборах і голосувати за демократичні партії. 

Світ, 20.08.2017 13:23