Фото: vsn.ua

Гранти для ветеранів: як отримати кошти на розвиток власної справи

В Україні продовжують діяти програми грантових програм для ветеранів війни, згідно з якими, вони можуть отримати гроші від держави на розвиток власного бізнесу.

Зокрема, однією із таких програм є "Власна справа", яка є складовою флагманського проекту Міністерства економіки України "Робота без бар’єрів".

Хто може отримати грант за програмою "Власна справа"

Грантова програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків.

Грант може отримати ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес. Участь у грантовій програмі неможлива для тих, хто: 

  • перебувають і ведуть діяльність на окупованій території, в Росії або Білорусі;
  • перебувають під санкціями;
  • мають відкриті провадження у справі про банкрутство;
  • зареєстровані як кредитні або страхові організації, інвестиційні або недержавні пенсійні фонди, учасники паперів цінних ринків та ломбарди;
  • займаються обміном валют, виробництвом або виготовленням зброї, алкоголю чи тютюнових виборів;
  • притягнені до кримінальної відповідальності через корупцію;
  • мають державну заборгованість.

Який розмір гранту

Учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також інші з їхнього подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 000 гривень, до 500 000 гривень та до 1 000 000 гривень — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 000 гривень та до 500 000 гривень — для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні стипендії від 500 000 грн до 1 000 000 грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше трьох років. Без того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач грант має включатися у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надається державі у вигляді грант. 

До того ж у межах програми "Єробота" ветерани можуть отримати "Грант на сад" на розвиток садівництва, ягідництва чи виноградарства (до 400 тисяч гривень на гектар), "Грант на теплицю" (до семи мільйонів гривень) та "Грант на виробництво переробної промисловості" (до восьми мільйонів гривень).

Зауважимо, станом на жовтень 2024 року, за даними Мінекономіки, від старту програми "Власна справа" ветерани та члени родин учасників бойових дій отримають гранти на 540 мільйонів гривень. 

"Маємо вже 1150 переможців ветеранського компонента програми "Власна справа", які отримають гранти на старт або розвиток свого бізнесу. Завдяки фінансовій підтримці 70% з них зможуть масштабувати бізнес, збільшити обсяги виробництва, опанувати нові напрямки діяльності, 30% грантоотримувачів розпочнуть власну справу з нуля. Загалом держава інвестує через гранти у бізнес ветеранів та членів їхніх родин вже 540 млн грн. Розвиваючи свій бізнес підприємці-ветерани також створять понад 2 тисячі робочих місць в усіх регіонах країни", — наголосила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Найбільше грантоотримувачів з Київської, Хмельницької, Львівської, Полтавської областей. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати бізнес грантоотримувачі — оптова та роздрібна торгівля, переробна промисловість, тимчасове розміщування й організація харчування.

Нагадаємо, 1 листопада Кабінет міністрів ухвалив зміни до постанов, які стосуються виплат сім’ям військовослужбовців на період дії воєнного стану в Україні. Зміни передбачають, що особи, які мають право на одноразову грошову допомогу через загибель або зникнення військовослужбовця чи правоохоронця, можуть отримати її з дня, коли рішення суду про оголошення цієї особи померлою набрало чинності.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 02.12.2024 04:35