Фото ілюстративне зі соцмереж

Гроші для військових: які суми передбачені за підписання першого контракту та хто не має права на виплати

Для українських військових є три фіксовані суми під час підписання першого контракту, максимальна з яких складає 30 280 гривень. Розмір допомоги може змінюватись, адже зростає прожитковий мінімум для працездатних осіб. Проте є шість категорій осіб, котрим кошти не передбачені.

Про це повідомила "АрміяInform".

Розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму працездатних осіб, який затверджується кожного року в держбюджеті станом на 1 січня.

Тож нині, уклавши контракт, можна отримати:

  • особам рядового складу — вісім розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року (3028,00 грн) — 24 224 грн;
  • особам сержантського та старшинського складу — дев’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року — 27 252 грн;
  • особам офіцерського складу — десять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року — 30 280 грн.

Така виплата передбачена військовим:

  • яких призначають на посади рядового складу терміном на три роки;
  • яких призначають на посади сержантського та старшинського складу на три роки та більше;
  • яких призначають на посади офіцерського складу — один рік і більше;
  • які підписали контракт терміном на п’ять років і більше, з-поміж військовослужбовців, призначених на посади осіб сержантського та старшинського складу, осіб офіцерського складу після закінчення вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти (підготовка яких здійснюється за державним замовленням), за умови вступу до виконання обов’язків за цими посадами.

Щоб отримати допомогу, потрібно написати рапорт на ім’я командира. Виплата здійснюється після набрання чинності першого контракту, призначення на посаду та вступу до виконання обов’язків за посадою на підставі наказу командира.

Кому допомога не виплачується:

  • особам рядового складу, які під час служби за контрактом уклали інший — на посаду сержантського та старшинського складу;
  • особам сержантського та старшинського складу, яких під час дії контракту прийнято на службу за контрактом осіб офіцерського складу;
  • особам офіцерського складу, які під час проходження кадрової служби підпишуть контракт;
  • у разі продовження військової служби за новим контрактом;
  • у разі повторного прийняття на військову службу за контрактом осіб, звільнених із військової служби за контрактом;
  • у разі підписання контракту для проходження військової служби у Збройних силах України особами, звільненими з військової служби за контрактом, з інших військових формувань, а також зі служби в правоохоронних органах.

Нагадаємо, що родичам українських військовослужбовців можуть припинити виплату грошового забезпечення. На це є декілька причин. За інформацією Міністерства оборони України, членам сімей військовослужбовців виплата припиняється з дня з’ясування в установленому законодавством порядку у разі добровільної здачі його в полон, самовільного залишення військової частини, місця служби або дезертування.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 03.07.2024 15:18