Емір Катару шейх Тамім бін Хамад Аль Тані прибув 17 квітня до Москви для переговорів із російським диктатором Володимиром Путіним. Сторони обговорюватимуть питання України та Близького Сходу.
Про це повідомляє Reuters. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що лідери двох країн проведуть "серйозну розмову" щодо низки питань і підпишуть низку угод.
"Важко переоцінити зараз роль Катару загалом у багатьох регіональних та навіть світових справах. Катар — наш добрий партнер, російсько-катарські відносини розвиваються дуже динамічно, контакти глав держав є досить частими", — заявив Пєсков журналістам.
Катар зробив низку спроб виступити посередником між Росією та Україною та допоміг організувати повернення дітей з обох країн, розлучених зі своїми батьками під час війни.
Цього тижня Росія та Катар заявили, що лідери обговорять зусилля щодо пошуку мирної угоди, яка покладе край війні в Україні. Президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв, що хоче покласти край "кровопролиттю", але поки що не досягнув прориву. Москва заявила, що домовитись про врегулювання нелегко.
Державний міністр закордонних справ Катару Мухаммед Аль-Хулайфі повідомив державному інформаційному агентству ТАРС, що переговори еміра з Путіним торкнуться України, Сирії, Сектору Гази й таких енергетичних питань, як зріджений природний газ (ЗПГ).
Нагадаємо, нещодавно американський лідер Дональд Трамп заявив, що не планує вводити санкції проти Російської Федерації після того, як її армія завдала ракетного удару по Сумах. Внаслідок терористичних дій країни-агресора загинули 35 людей.
Цікаво, що декілька високопоставлених помічників президента США Дональда Трампа радять йому скептичніше ставитися до прагнення Москви щодо миру з Україною, стверджуючи, що глава Кремля Володимир Путін поки не виявив справжнього інтересу до припинення бойових дій.
Своєю чергою, спеціальний посланник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф схарактеризував свої переговори з російським диктатором Володимиром Путіним минулого тижня як "переконливі", заявивши, що вони обговорювали кроки, які б могли покласти край війні в Україні та, можливо, відкрити нові ділові можливості.
Нещодавно глава служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін заявив, що миру в Україні можна очікувати лише за дотримання трьох умов. Серед них — визнання суверенітету російських кордонів.
Раніше Білий дім повторив, що Сполучені Штати не укладатимуть економічні угоди з Росією, поки Москва не погодиться на припинення вогню. Це відбувається на тлі спроб країни-агресора перекласти провину в Україну за відмову Кремля від такого припинення вогню.