1 064 день війни
Особовий склад
823 980
Танки
9 844
Артилерія
22 194
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 050
Крилаті ракети
3 051
Гелікоптери
331
БПЛА
23 039
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,16
42,1
43,5
43,5
Графіки відключень світла можуть повернутися: за яких обставин це реально
Фото ілюстративне. Джерело: ДТЕК

Графіки відключень світла можуть повернутися: за яких обставин це реально

Зараз енергетична система України перебуває в стабільному стані, при цьому захист критичних об'єктів залишається головним завданням. Але якщо в лютому температура впаде до -5°C і нижче, українцям можуть повернути графіки відключень світла.

Про це заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в коментарі телеканалу "Київ24". За його словами, українська енергосистема працює стабільно завдяки значним зусиллям щодо відновлення пошкодженої інфраструктури.

Однак російські атаки на критичні об’єкти залишаються основною загрозою для її функціонування. Харченко наголосив, що окупанти спрямовують удари на компресорні станції газосховищ, які розташовані на поверхні, прагнучи зруйнувати енергетичний баланс країни.

Попри постійні атаки, повної катастрофи вдалося уникнути. Експерти стверджують, що пошкодження компресорних станцій не призвели до значного впливу на загальний стан енергетичної системи. Крім того, російські спроби атакувати газосховища на Заході країни теж виявилися марними. Ситуація з відключеннями світла залежить від декількох ключових факторів:

  • морозний лютневий прогноз: якщо температура опуститься нижче -5°C, попит на електроенергію зросте, що може спровокувати повернення графіків відключень;
  • резерви та підготовка: завдяки досвіду минулої зими, Україна змогла зміцнити енергетичну систему, але потенційні загрози зберігаються;
  • російські атаки: окупанти продовжують завдавати ударів по інфраструктурі, хоча їхні спроби поки що не мають катастрофічних наслідків, ризик зберігається.

Харченко зауважив, що країна працює за позитивним планом і вже має необхідні резерви обладнання для протидії можливим проблемам. Проте він акцентував, що ситуація може змінитися, і стабільність весни та літа залежатиме від дій ворога та погодних умов.

За його словами, захист критичних об’єктів, зокрема, компресорних станцій, залишається стратегічним завданням. Самі газосховища, які розташовані на глибині понад 1,5 кілометра, вразити неможливо. Основна мета російських атак – об’єкти на поверхні. Для посилення захисту держава активно працює над зміцненням протиповітряної оборони та забезпеченням резервного обладнання.

Нагадаємо, в «Укренерго» повідомляли, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після цілої серії масованих ракетно-дронових атак росіян.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама