1 161 день війни
Особовий склад
950 860
Танки
10 728
Артилерія
27 080
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 146
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
34 177
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
ISW: Інновації українських та російських військ на полі бою трансформують характер війни
Фото: Генштаб ЗСУ

ISW: Інновації українських та російських військ на полі бою трансформують характер війни

Постійні технологічні та тактичні інновації українських та російських військ на полі бою продовжують трансформувати характер війни в Україні. 

Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).  

Унтерофіцер (NCO) в українському батальйоні безпілотних систем, ймовірно, діє на напрямку Часів Яр, повідомив 27 квітня, що постійні технологічні інновації та адаптації поля бою все більше трансформують характер сучасної звичайної війни в Україні у війну, яка в першу чергу характеризується "далеким, дистанційним боєм" замість зіткнень. 

Унтерофіцер зазначив, що посилення використання безпілотників українськими та російськими військами розширило область сірих зон та зон ураження на передньому краї зони бою. Унтерофіцер зазначив, що у 2024 році сірі зони становили приблизно від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, але більш інтенсивне використання безпілотників з того часу розширило сіру зону до п'яти-семи кілометрів у деяких районах лінії фронту. 

Сержант повідомив, що російські сили вдосконалюють та розширюють можливості своїх безпілотних систем та копіюють тактику українських сил щодо використання безпілотників для перехоплення ворожих безпілотників та проведення дистанційного мінування. Українські сили успішно використовували чудові можливості безпілотників для захисту критичних ділянок лінії фронту, водночас пом'якшуючи обмеження у живій силі та матеріальних засобах. 

"Україна має у розпорядженні понад 100 бригад, які мають захищати лінію фронту (як усередині України, так і вздовж міжнародного кордону України з Росією), що нині становить понад 2100 кілометрів, і значною мірою використовує можливості безпілотників у поєднанні з традиційними можливостями для відбиття російських атак через лінію фронту", — пише ISW.

Україна продемонструвала здатність швидко нарощувати виробництво вітчизняних безпілотників та закуповувати іноземні безпілотники, що сприяє захисту лінії фронту, а також проводити безперервну кампанію дальніх ударів, націлених на критично важливі російські енергетичні та оборонні промислові об'єкти в глибині російської території, що порушує та погіршує виробництво вологи. 

Як українські, так і російські сили стали частіше використовувати оптоволоконні безпілотники для завдання ударів по позиціях один одного на лінії фронту та успішно використовувати безпілотники з виглядом від першої особи (FPV) для перехоплення великих розвідувальних безпілотників протягом останніх декількох місяців. 

"ISW спостерігав швидку швидкість, з якою і Україна, і Росія зуміли концептуалізувати, впровадити та впровадити майже безперервні технологічні інновації та тактику, адаптовану до поля бою, для оптимізації динаміки бою", — пишуть аналітики.

Українські та російські війська впроваджують нові адаптації протягом місяців, а не років, і постійно експериментують, ще більше посилюючи зворотний зв'язок зростання залежності від технологій та тактичних інновацій для збереження переваг на полі бою. Інноваційні та оперативні концепції, що виробляються в Україні, започаткують основу для майбутнього ведення війни.

Нагадаємо, раніше аналітики Інституту вивчення війни повідомляли, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров підтвердив давню позицію Росії проти будь-яких територіальних поступок, що підривають зусилля президента США Дональда Трампа щодо досягнення міцного миру. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама