Кремль посилює зусилля щодо зміни демографічного складу окупованої України, щоб легітимізувати претензії російського диктатора Володимира Путіна на захоплені території.
Такого висновку дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Як зазначають аналітики, 20 березня Путін підписав указ, який зобов'язує українських цивільних осіб, які "незаконно" проживають у Росії та окупованій Україні, "врегулювати свій правовий статус" або залишити Росію та окуповану Україну до 10 вересня 2025 року. Кремль провів ретельну кампанію з паспортизації, щоб змусити українців, які мешкають під окупацією, отримати російське громадянство у спробі легітимізувати територіальні претензії Росії на окуповані території та посилити контроль над місцевим населенням.
Кремль також провів російські кампанії з депопуляції, щоб штучно зменшити кількість українців, які живуть на окупованій Україні, та завищити кількість росіян на цих територіях. Указ Путіна від 20 березня також зобов'язує "іноземців", ймовірно, включно з особами з українським громадянством, та осіб без громадянства, які в'їжджають на окуповану Україну, проходити російські медичні огляди та аналізи крові.
"Кремль історично використав ці тести для отримання персональних даних, щоб згодом чинити тиск на українців, змушуючи їх підкорятися окупаційній владі та служити в російській армії, а також примусово депортувати українських дітей до Росії", — пише ISW.
Кремль також продовжує русифікувати українських дітей на окупованих територіях, щоб сприяти руйнуванню української національної та культурної ідентичності та подати Росію як гуманного правителя окупованої України. Уповноважений з прав дитини в Кремлі Марія Львова-Бєлова зустрілася з головою "Донецької Народної Республіки" ("ДНР") Денисом Пушиліним 20 березня і заявила, що окупаційна влада відправила 127 хворих українських дітей на лікування в невказані місця, ймовірно, в тому числі в Росію, і що 134 українських дітей.
Львова-Бєлова заявила, що окупаційна влада відкрила два молодіжні центри в окупованих Макіївці та Маріуполі Донецької області, і що ці центри часто проводять громадські заходи для молоді, у тому числі для неповнолітніх українців, які перебувають під російською опікою.
"Кремль часто використовував примусові депортації українських дітей та молодіжних громадських організацій, щоб прищепити українським дітям російське військово-патріотичне виховання та викорінити їхню українську ідентичність", — йдеться у зведенні аналітиків.
Львова-Бєлова також запропонувала Пушиліну створити соціальну систему для розміщення 500 українських дітей, які нині перебувають під опікою держави в окупованій Донецькій області, у російських сім'ях і зазначила, що у багатьох із цих дітей є родичі, які можуть забрати дітей.
Президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив, що Україна не піде на компроміс щодо повернення українських дітей у неокуповану Україну, а спільна заява США та України про згоду на 30-денне припинення вогню також наголосила на важливості повернення насильно депортованих українських дітей.
"Зусилля Кремля, що продовжуються, з насильницької депортації та ідеологічної обробки українських дітей — замість того, щоб працювати з українською владою для повернення цих дітей в Україну — підкреслюють, наскільки Кремль, як і раніше, прихильний до викорінення української ідентичності та зміцнення своїх домагань на окуповану", — додали аналітики Інституту вивчення війни.
Раніше аналітики Інституту вивчення війни повідомляли, що Росія звинувачує Україну в порушеннях до офіційного введення угоди про припинення вогню, хоча деталі ще не погоджено. Таким чином кремлівський диктатор Володимир Путін хоче поставити Київ у незручну позицію на тлі останніх заяв.
Нагадаємо, 19 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що перемовини з Дональдом Трампом були доволі тривалими. Під час діалогу обговорили кроки Києва щодо часткового припинення вогню між Україною та Росією.
Також ISW повідомляв, що російський диктатор Володимир Путін продовжує налаштовувати свою аудиторію на підготовку до затяжної війни в Україні, а не до сталого миру, побудованого на компромісі.