Підтримати проект
Фото: сайт Офісу президента
Кадрові рішення у владі й санкції проти 22 росіян: головне зі звернення Зеленського (відео)
23 СІЧНЯ 2023 23:07
Кирило Іванішин
Редактор стрічки новин

Президент Володимир Зеленський звернувся до громадян за підсумками 334 дня повномасштабного вторгнення Росії. Він заявив, що увів у дію рішення Ради нацбезпеки й оборони щодо заборони виїзду чиновників за кордон на відпочинок, а також підписав рішення РНБО про санкції проти 22 осіб громадян Росії.

Ситуація на фронті

Очільник держави наголосив, що мав у понеділок кілька докладних розмов із командувачами щодо ситуації на оперативних напрямках.

"Іноді здається, що дехто в тилових містах повністю забув про війну та почав ігнорувати реальність, користуючись захистом наших героїв. Не зважати на війну — це така розкіш, якої ніхто собі дозволити не може. Жорстокі бої тривають на основних оперативних напрямках, зокрема на Донбасі. Ворожі обстріли та штурми — цілодобово. Але битва за Донбас триває. Битва за південь триває. Ми бачимо, які сили накопичує Росія та знаємо, як відповідати. Буде відповідь ворогу, безумовно, і на чергові терористичні обстріли наших прикордонних територій — Сумщини, Харківщини", — повідомив він.

Заборона на виїзд чиновників за кордон

Президент повідомив, що підписав кілька важливих указів, зокрема щодо рішення РНБО про виїзд чиновників за кордон.

"Це стосується всіх посадових осіб центральної влади, різних інших рівнів місцевої влади. Це стосується правоохоронців, народних обранців, прокурорів та всіх тих, хто має працювати на державу й у державі. Хочуть відпочивати зараз — будуть відпочивати поза межами державної служби. За кордон їздити на відпочинок чи з якоюсь іншою недержавною метою посадовцям більше не вдасться", — повідомив голова держави.

Він наголосив, що в пʼятиденний строк Кабмін має розробити такий порядок перетину кордону посадовими особами, щоб підставою могло бути лише реальне службове відрядження.

Санкції проти росіян

Очільник держави зауважив, що запровадив санкції проти 22 осіб — громадян Росії, які, прикриваючись духовністю, підтримують терор та геноцидну політику.

Кадрові рішення

Зеленський поінформував, що також було ухвалено кадрові рішення.

"Частина сьогодні, частина буде завтра — щодо управлінців різного рівня в міністерствах та інших структурах центральної влади, і в регіонах, і в правоохоронній системі", — зазначив він.

Міжнародна активність

"Провів кілька нарад, які стосувалися нашої міжнародної активності. Щодо підсумків "Рамштайну" й того, що вдалося отримати для України. Друга нарада — щодо нового етапу нашого дипломатичного марафону, який був розпочатий після мого візиту у Вашингтон. Переговорів різного рівня з лідерами держав-партнерів — це ті, про які можемо сказати відкрито, — у мене було понад 30", — пояснив він.

Нагадаємо, ввечері 23 січня ЗМІ повідомили, що заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко нібито написав заяву про звільнення з посади. Ймовірно, замість нього на посаду призначать очільника військової адміністрації Київської області Олексія Кулебу.

Політика, 23.01.2023 23:07