Фото: kyiv24

Канада виступила з різкою заявою через передачу Україні касетних боєприпасів

Уряд Канади виступив проти передачі Сполученими Штатами касетних боєприпасів Україні для допомоги в контрнаступі проти російських оборонних ліній. Оттава є підписантом Конвенції про заборону касетних боєприпасів, яку ратифікували понад 100 країн.

Заяву канадського уряду цитує телеканал CTV News.

У заяві йдеться, що Канада повністю дотримується Конвенції і серйозно ставиться до зобов'язання сприяти забороні касетних боєприпасів у всьому світі.

"Ми не підтримуємо використання касетних боєприпасів і прагнемо покласти край впливу касетних боєприпасів на цивільне населення, особливо на дітей", — йдеться в заяві.

Раніше проти рішення Штатів передати касетні боєприпаси виступили Іспанія та Велика Британія.

Відомо, що у п'ятницю, 7 липня, Сполучені Штати Америки оголосили про передачу Україні нового пакета військової допомоги. До нього увійшли БМП Bradley, додаткові боєприпаси для Patriot та HIMARS, артилерійські та касетні снаряди.

Які саме касетні боєприпаси Україна отримає від США

За інформацією The Washington Post, йдеться насамперед про передачу артилерійських снарядів М864 для 155-мм гаубиць. Артилерію цього стандартного для країн НАТО калібру Україні надавали як США, так і інші західні країни.

Український портал Defence Express ще раніше пояснював, що американські 155-мм артснаряди DPICM з касетною бойовою частиною — "це 88 окремих субелементів, які гарантовано накривають зону діаметром 300 метрів". Завдяки цьому один такий снаряд виконує роботу десятків звичайних осколково-фугасних.

"Тобто їх використання дозволить зменшити потребу у боєприпасах взагалі, зменшити кількість необхідних пострілів для виконання вогневого завдання, що зберігає не тільки ресурс артилерійських систем, але й життя українських артилеристів", — наголошували аналітики Defence Express.

У випадку снарядів М864 йдеться про 72 суббоєприпаси всередині. Такі боєприпаси виробляли в США з 1987 року.

Основні характеристики кластерних артилерійських снарядів М864:

  • Довжина із підривником: 899 мм
  • Вага без підривника: 46,3 кг
  • Вміст: 72 суббоєприпаси двох типів (48 шт. M42, 24 шт. M46)
  • Дальність: 28,4 км при стрільбі з гармати з довжиною ствола до 39 калібрів.

Нагадаємо, міністр оборони Олексій Резніков пояснив, за якими принципами Україна буде використовувати касетні боєприпаси, які Сполучені Штати виділили нашій армії у новому пакеті допомоги.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Війна, 08.07.2023 20:27