Фото: Міноборони

Як Україна використовуватиме касетні боєприпаси США: роз'яснення Резнікова

Міністр оборони Олексій Резніков пояснив, за якими принципами Україна буде використовувати касетні боєприпаси, які Сполучені Штати виділили нашій армії у новому пакеті допомоги.

Про це він повідомив у Twitter.

За його словами, касетні снаряди є визвольною зброєю, яка допоможе звільняти українські території, рятуючи життя солдатів.

"Хочу наголосити, що при реалізації нашого невіддільного права на самооборону ми й надалі суворо дотримуватимемося всіх міжнародних гуманітарних конвенцій, підписаних і ратифікованих Україною", — заявив він.

Резніков заявив, що Україні потрібно повернути території та зберегти життя людей, для чого необхідно завдати більшої шкоди ворогові.

"Чим більше втрат ми їм завдамо, тим більше життів українців зможемо врятувати. У наших інтересах зберегти життя наших солдатів. Ось чому ми продовжуватимемо робити це, використовуючи всі смертоносні озброєння, які є у нас", — наголосив міністр оборони.

Відтак, при використанні касетних боєприпасів Україна дотримуватиметься наступних принципів:

  • застосовувати лише для деокупації своїх територій. Україна не обстрілюватиме ними територію Росії;
  • не використовувати боєприпаси у міській забудові, а лише в районах зосередження російських військ для прориву ліній оборони;
  • вести суворий облік застосування касетних снарядів;
  • території, де застосовувалися ці боєприпаси, будуть пріоритетними для розмінування;
  • повідомляти партнерів про використання цих снарядів для звітності та контролю.

Які саме касетні боєприпаси Україна отримає від США

За інформацією The Washington Post, йдеться насамперед про передачу артилерійських снарядів М864 для 155-мм гаубиць. Артилерію цього стандартного для країн НАТО калібру Україні надавали як США, так і інші західні країни.

Український портал Defence Express ще раніше пояснював, що американські 155-мм артснаряди DPICM з касетною бойовою частиною — "це 88 окремих субелементів, які гарантовано накривають зону діаметром 300 метрів". Завдяки цьому один такий снаряд виконує роботу десятків звичайних осколково-фугасних.

"Тобто їх використання дозволить зменшити потребу у боєприпасах взагалі, зменшити кількість необхідних пострілів для виконання вогневого завдання, що зберігає не тільки ресурс артилерійських систем, але й життя українських артилеристів", — наголошували аналітики Defence Express.

У випадку снарядів М864 йдеться про 72 суббоєприпаси всередині. Такі боєприпаси виробляли в США з 1987 року.

Основні характеристики кластерних артилерійських снарядів М864:

  • Довжина із підривником: 899 мм
  • Вага без підривника: 46,3 кг
  • Вміст: 72 суббоєприпаси двох типів (48 шт. M42, 24 шт. M46)
  • Дальність: 28,4 км при стрільбі з гармати з довжиною ствола до 39 калібрів

У п'ятницю, 7 липня, Сполучені Штати Америки оголосили про передачу Україні нового пакета військової допомоги. До нього увійшли БМП Bradley, додаткові боєприпаси для Patriot та HIMARS, артилерійські та касетні снаряди.

Очільник Білого дому Джо Байден вважає рішення надати українцям касетні боєприпаси непростим, адже дискусії з приводу того, чи буде це безпечно для цивільного населення, ведуться не перший місяць. Україна давно зверталася до США з проханням надати такі снаряди, однак досі Білий дім вагався — зокрема і через те, що чимало союзників Вашингтона в НАТО відмовилися від цих боєприпасів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 08.07.2023 12:37