Фото: скріншот з відео

Китай готується до великої війни: експерти перерахували ознаки

Лідер Китаю Сі Цзіньпінь готує країну до війни. Щоправда, на сьогодні зарано говорити, що військовий конфлікт точно буде або є неминучим.

Про це пише Foreign Affairs.

Лише за останні місяці в КНР оприлюднили нові закони про військову готовність, а також заявили про нові офіси "Мобілізації національної оборони".

У грудні 2022 року Пекін оприлюднив новий закон, який дозволить Народно-визвольній армії (НВАК) легше активувати свої резервні сили у разі війни. Аналітики Лай Голдштейна і Натан Вехтерпереконані, що Китай виніс уроки мобілізації на прикладі невдач Росії. У лютому 2023 року вищий дорадчий орган Всекитайських зборів народних представників прийняв рішення про коригування застосування деяких положень кримінально-процесуального закону до військових під час війни. Потенційно його можуть використовувати проти осіб, які виступають проти захоплення Тайваню, або для змушення китайців підтримувати рішення Сі Цзіньпіня під час війни. 

З кінця 2022 року в Китаї відкрили низку офісів мобілізації національної оборони або ж центри вербування. Вони з’явилися в Пекіні, Фуцзяні, Хубеї, Хунані, Внутрішній Монголії, Шаньдуні, Шанхаї, Сичуані, Тибеті та Ухані.

Китайці облаштовують нові бомбосховища в містах. На протилежному боці Тайванської протоки почали будувати або модернізувати бомбосховища і принаймні один "шпиталь швидкої медичної допомоги" за даними китайських державних ЗМІ. У провінції Фуцзянь й ще кілька міст стали забороняти доступ іноземних IP-адрес до урядових вебсайтів, можливо, щоб перешкодити відстеженню підготовки Китаю до війни.

Прем’єр-міністр Лі Кацян оголосив, що на 2023 рік передбачено 224,8 мільярда доларів на військовий бюджет, що на 7,2% більше, ніж торік. Він закликав посилити "підготовку до війни". До того ж Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру заявляв, що Пекін насправді занижує кількість витрачених коштів на оборону. У 2021 році КНР стверджувала, що виділила для цих цілей 209 млрд доларів, але інститут звітував про справжню цифру у 293,4 мільярда доларів. Проте навіть офіційна цифра Китаю перевищує військові витрати всіх тихоокеанських союзників США разом узятих: Австралії, Японії, Філліпін, Південної Кореї та Таїланду.

Лідер Китаю виголосив чотири промови, де йшлося про можливу війну. В одній з них йшлося про створення промислової бази Китаю для боротьби та конфлікту. У промові Сі Цзіньпін прямо розкритикував США. За його словами, США та їхні союзники є основними причинами поточних проблем Китаю, оскільки вони "запровадили стримування з усіх напрямків, оточення та придушення проти нас, що створило безпрецедентні серйозні виклики для розвитку нашої країни". Погіршення відносин між США та Китаєм свідчить, що Пекін явно готується до нової, більш конфронтаційної ери.

Можна простежити, що Сі Цзіньпінь посилює свою десятилітню кампанію, аби подолати ключову економічну та технологічну залежність від демократичного світу під проводом США.

Нагадаємо, Володимир Зеленський запросив главу Китаю Сі Цзіньпіна до України. Президент заявив, що вже понад рік контактів з лідером Китаю не було. У Міністерстві закордонних справ Китаю прокоментували запрошення для Сі Цзіньпіна приїхати в Україну від президента Володимира Зеленського. Конкретної інформації про ймовірний візит лідера Китаю поки нема.

Відомо, що в середині березня глава Китаю Сі Цзіньпін перебував з триденним візитом у МосквіОдними з ключових тем перемовин лідера Китаю та Володимира Путіна були війна РФ проти України та китайський "мирний план".

За даними ЗМІ, після візиту до РФ Сі Цзіньпін нібито планував провести телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 30.03.2023 08:44