Фото: ВРУ

Коли Комітет з нацбезпеки ухвалюватиме рішення щодо законопроекту про мобілізацію: названо дату

Рішення стосовно урядового та альтернативних законопроектів про мобілізацію Комітет Верховної ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки ухвалюватиме 10 січня.

Таку заяву в ефірі телемарафону зробила народна депутатка Ірина Фріз.

"Станом на сьогодні є пропозиція, аби Міноборони підготувало черговий драфт щодо змін, які необхідно внести. І в такому форматі, із зауваженнями від фракцій він може бути внесений у Верховну Раду для першого читання", — йдеться у заяві нардепки.

Варто відзначити, що Федір Веніславський на цьому ж телемарафоні розповів, що Комітет з нацбезпеки працював протягом останніх трьох днів над цим законопроектом.

"Заслуховували й представників Міністерства оборони, і головнокомандувача ЗСУ, представників Генерального штабу, Мінветеранів, Мінекономіки, були й колеги — голови Комітетів з питань антикорупційної, податкової, фінансової політики, економічного розвитку. Дуже багато положень, які є дискусійними", — сказав він.

Веніславський також зауважив: "І у тому варіанті, який подав Кабмін, навряд чи може бути предметом ретельного аналізу й допрацювання. Хоча завтра, думаю, Комітет визначиться".

За даними нардепа, зараз зробити прогноз щодо результатів завтрашнього рішення комітету неможливо, адже "багато нардепів самі для себе не визначилися, на якій позиції будуть наполягати".

"Але, за результатами нашої роботи триденної з представниками Міноборони та Генштабу, насамперед ми узгодили ті норми, які влаштовують і переважну більшість нардепів, і Міноборони. Залишилося кілька положень, або комітет вважає, що вони не мають потрапити до тексту закону, а відомство вважає, що вони мають потрапити. Насамперед йдеться про електронні повістки", — зауважив представник парламенту.

Веніславський запевнив, що немає жодної незгоди з приводу людей з інвалідністю, яких точно не мобілізують.

"Статистика свідчить, що значна кількість громадян користалися можливістю, мабуть, не зовсім правомірно отримати статус інваліда, що дозволяє не бути призваним на військову службу під час мобілізації", — сказав він.

Веніславський додав, що "з приводу вилучення у підприємців машин у вигляді військово-транспортного обов'язку, який передбачено законом, тривають дискусії. З приводу повноважень представників ТЦК, соціальної підтримки й керівників місцевих держадміністрацій — неоднозначні позиції".

"Думаю, завтра, за результатами розгляду на комітеті, зможемо презентувати кінцеву версію того, які рішення ухвалимо", — резюмував Веніславський.

Нагадаємо, у Верховній Раді, станом на ранок 9 січня, зареєстровано п'ять законопроектів про мобілізацію. Строк подачі альтернативних законопроектів закінчився, тому, ймовірно, це весь перелік.

Також народний депутат Дмитро Разумков зареєстрував альтернативний законопроект щодо мобілізації. Він пропонує розширити перелік підстав для звільнення від проходження базової військової служби та зберегти вік мобілізації на рівні 27 років.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 09.01.2024 20:18