На фото: Дмитро Разумков. Джерело: liga.net
Народний депутат Дмитро Разумков зареєстрував альтернативний законопроект щодо мобілізації. Він пропонує розширити перелік підстав для звільнення від проходження базової військової служби та зберегти вік мобілізації на рівні 27 років.
Про це йдеться у тексті пояснювальної записки, яку 8 січня одержав парламент.
"Разом з колегами з "Розумної Політики" реєструємо альтернативний законопроект, який передбачатиме адекватні правила мобілізації, реальну демобілізацію і не порушуватиме Конституцію", — написав він у Telegram.
Так, основні положення альтернативного законопроекту:
- Вік мобілізації зберегти на рівні 27 років.
- Закріпити на рівні закону гарантовану щорічну відпустку для військовослужбовців.
- Базова загальновійськова підготовка і базова військова служба проводяться через пів року після припинення або скасування воєнного стану. До того ж вона не може тривати під час можливого наступного воєнного стану понад 12 місяців.
- Демобілізація (за власним бажанням) військовослужбовців, які під час дії воєнного стану вислужили не менше 24 місяці, з яких вісім місяців у зоні бойових дій.
- Розширити перелік підстав для звільнення від проходження базової військової служби.
- Після оголошення мобілізації чи її продовження громадянин зобов’язаний з’явитись до ТЦК виключно у разі отримання повістки.
- Збереження чинних на сьогодні підстав відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
- Виключено вимогу до громадян віком від 18 до 60 років мати постійно при собі військово-обліковий документ.
- Повістки вручаються виключно особисто у спосіб, що дозволяє ідентифікувати особу. Тобто не через електронну пошту чи електронний кабінет.
- Електронний кабінет призовника/військовозобов’язаного/резервіста реєструє держава, відомості, необхідні для доступу до електронного кабінету надаються громадянину шляхом вручення повістки.
- Грошове забезпечення військових повинно бути закріплено на законодавчому рівні.
- Передбачено пільгову вислугу років: один місяць служби за три місяці.
- Одноразова грошова допомога сім’ям загиблих військових у розмірі 15 мільйонів гривень закріплюється на рівні закону з можливістю донарахування до цієї суми тим, хто до 2022 року отримав допомогу в меншому розмірі.
- Виключити статтю про "тимчасові міри, які можуть бути запроваджені до громадян під час проведення мобілізації", оскільки її норми порушують Конституцію України.
- Виключити норми, які перекладають на органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, поліцейських та роботодавців функції ТЦК.
- У бізнесу можна вилучати не більше 30% транспорту, а на ФОП взагалі не поширюється норма про можливість вилучення транспорту.
- Квота на бронювання працівників патронатної служби у 25% і в органах місцевого самоврядування у 30%.
- Врегулювання питання дострокового присвоєння чергового військового звання, зокрема, надання можливості у виняткових випадках достроково надавати звання втретє.
- Зняти обмеження на вступ до державної служби, поліції та прокуратури лише за умови досвіду військової служби.
Нагадаємо, раніше Федір Веніславський заявив, що Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки закінчив слухання щодо законопроекту стосовно мобілізації. Однак остаточне рішення про долю цього документу планують ухвалити цього тижня.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими