Голова Сейму Латвії Дайга Мієріня очікує, що Україну запросять до Північноатлантичного альянсу у 2025 році. Також країна підтримує вступ нашої держави до Європейського Союзу.
Про це йдеться на сайті парламенту Латвії.
Мієріня наголосила, що важливою частиною плану перемоги України є її членство в НАТО як необхідна умова для довгострокової безпеки в Європі. Членство України в НАТО, за словами голови латвійського Сейму, може забезпечити найнадійнішу гарантію проти повторної російської агресії.
"Ми дуже сподіваємося, що наступного року на саміті НАТО в Гаазі ми зможемо ухвалити політичне рішення щодо запрошення України вступити до НАТО. Ми будемо працювати над цією метою разом із нашими союзниками по НАТО", — сказала Мієріня, наголосивши, що Латвія також підтримує вступ України до Європейського Союзу. Також держава готова надати необхідну підтримку та поділитися своїм досвідом з українськими колегами.
"Також для реалізації плану перемоги вкрай важливим є довгострокове забезпечення постачання всього необхідного озброєння. Україна має повне право на самооборону, що включає і знищення військових об'єктів на території Росії", — заявила Мієріня.
"У Латвії підтримка України є і буде на всіх рівнях", — заявила Мієріня, наголосивши також на необхідності військових постачань та підтримці міжнародної спільноти. "У ці дні я використовуватиму можливості в розмовах з багатьма головами парламентів, щоб роз'яснити підтримку України, а також проблеми безпеки нашого регіону", — додала спікер Сейму.
Нагадаємо, раніше високопоставлений представник адміністрації президента США Джо Байдена заявив, що члени Північноатлантичного альянсу ведуть дискусію, чи запрошувати Україну до військово-політичного блоку. В НАТО немає спільного рішення щодо цього питання.
Раніше президент Парламентської асамблеї НАТО Джеррі Конноллі заявив, що на сьогодні шлях України до Північноатлантичного альянсу є невідворотним. Однак головною перепоною для отримання запрошення є війна.
Своєю чергою президент Володимир Зеленський нещодавно заявив, що вступ України до Північноатлантичного альянсу підтримує більшість країн НАТО. Проте у кількох держав залишається стримана позиція.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими