У Києві триває планова підготовка до завершення навчального року. Останній дзвоник у закладах загальної середньої освіти пролунає 30 травня.
Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський. Таке рішення прийняли відповідно до рекомендацій Департаменту освіти та науки України.
Вказується, що у травні для учнів 11 класів запропонують альтернативні моделі навчання. З огляду на виклики воєнного стану та досвід, напрацьований освітянами міста, для випускників замість традиційної класно-урочної системи передбачається індивідуалізовано-груповий підхід, що дасть змогу глибше опрацювати вибрані предмети.
Після останніх дзвоників, у період з 31 травня до 30 червня заклади освіти зосередяться на компенсаторних заняттях, допомозі в подоланні освітніх втрат і розривів, заходах із соціально-психологічної адаптації для учнів 1–10 класів.
"Також для них будуть організовані літні курси творчого розвитку, мовні клуби, навчальні практики з предмета "Захист України", тренінги з тактичної медицини, безпеки життєдіяльності, мінної безпеки, кібербезпеки та інші активності, актуальні в умовах сьогодення", — зазначив Мондриївський.
До того ж у червні для організації освітнього процесу педагогам рекомендують використовувати сучасні навчальні інструменти для дослідницької та експериментальної діяльності. Йдеться про:
Видача документів про освіту відбудеться з урахуванням безпекової ситуації. Так, свідоцтва вручатимуть у наступні дати:
"Попри всі труднощі воєнного часу, заклади освіти лишаються острівцем безпеки не лише для дітей, а й для всієї громади міста. Завдяки зусиллям київських педагогів навчання триває, а діти мають змогу розвиватися й планувати майбутнє", — наголосив заступник голови КМДА.
Нагадаємо, з 1 вересня цього року держава зупиняє фінансування заробітної плати вчителів шкіл, у яких навчається менше ніж 45 учнів. Мінімум 403 малокомплектні школи можуть закрити або реорганізувати.