Американська компанія Google намагається ретельніше боротися зі спамом і контентом низької якості. Тому вона запланувала змінити свої алгоритми надання пошукової інформації.
Про це Google повідомив у своєму блозі.
"Щодня люди звертаються до пошуку, щоб знайти найкраще, що може запропонувати Інтернет. Ми вже давно маємо політику й автоматизовані системи для боротьби зі спамерами, і ми працюємо над усуненням нових тактик, які намагаються обіграти наші результати низькоякісним вмістом", — зазначили в компанії.
Там додали, що регулярно оновлюють ці політики та системи, щоб ефективно впоратися з тенденціями, аби продовжувати надавати корисний вміст і зв’язувати людей із високоякісними веб-сайтами.
Зокрема, у травні Google планує провести оновлення рейтингу, яке дозволить зменшити кількість спаму та неоригінальних результатів пошуку на 40%. Також компанія планує видаляти автоматизований контент, який створюється штучним інтелектом, який зазвичай є некорисним для користувачів.
"Це оновлення передбачає удосконалення деяких основних систем рейтингу, щоб допомогти краще Google зрозуміти, чи є веб-сторінки марними, мають низьку взаємодію з користувачем або створюються для пошукових систем, а не для людей. Це може включати сайти, створені переважно для відповідності дуже конкретним пошуковим запитам", — пояснили у Google.
Для боротьби з так званими контент-фермами Google враховуватиме контент, створений у масштабі як некорисний для цілей ранжування, а не для надання корисної інформації. Крім того, компанія розглядатиме як спам сторонній контент низької якості, розміщений на авторитетних сайтах з метою використання їх доброї репутації.
Там додали, що перші зміни в алгоритмах розпочнуть діяти з 5 травня. При цьому Google дає власникам сайтів двомісячний термін, щоби вони могли адаптуватися до нових правил.
Нагадаємо, в січні стало відомо, що з офіційного магазину Google Play видалено майже два десятки додатків, які імітували легальних постачальників кредитів. Користувачам, які завантажували ці програми, нараховували надзвичайно високі відсоткові ставки та вимагали швидкого погашення боргу.