На фото: Нолан Арбо. Джерело: Wired

Компанія Ілона Маска вживила мозковий чип другому пацієнту

Компанія мільярдера та винахідника Ілона Маска Neuralink вдруге імплантувала чип у мозок людини. Йдеться про технологію, яка має допомогти людям з ушкодженнями хребта користуватися ґаджетами за допомогою думок.

Як повідомляє Reuters, 400 з 1024 електродів чипа, який вживили у мозок другого пацієнта, справно працюють та успішно реєструють його мозкову активність.

Перший пацієнт Neuralink 29-річний Ноланд Арбо отримав імплант у січні. Чоловік, якого внаслідок нещасного випадку паралізувало, не може рухатись протягом останніх восьми років. Проте з допомогою чипа  Арбо міг грати у відеоігри, користуватися інтернетом, писати в соцмережах і переміщати курсор на своєму ноутбуці.  Згодом у нього виникли проблеми з використанням приладу. 

Вже через місяць після операції чоловік помітив, що чип більше не працює. Нитки, які були імплантовані в його мозок, "розв’язалися" та більше не могли зчитувати електричні сигнали, які потрібні для перетворення думок на рухи курсора.

Видання наголошує, що під час вживлення чипа іншому пацієнтові нитки помістять глибше в мозок. Так, під час першої операції нитки чипа імплантували на глибину три-п'ять міліметрів у кору мозку, але майбутнім пацієнтам їх будуть поглиблювати на глибину у вісім міліметрів.  Так, цього року у межах клінічного випробування компанія Neuralink планує встановити чипи ще восьми пацієнтам.

Зазначимо, що стартап Neuralink був створений Ілоном Маском у липні 2016 року та займається розробкою чипів, які можна буде вживляти в людський мозок. Винахідник вважає, що подібні технології дозволять людині стати кіборгом, здатним протистояти штучному інтелекту, а також допоможуть людям навчитися безпосередньо керувати комп'ютером за допомогою сили думки.

Нагадаємо, у березні Ілон Маск заявив, що його компанія з виробництва мозкових чипів Neuralink змогла повернути сліпим мавпам зір. За його словами, наступний продукт компанії називатиметься Blindsight і відновлюватиме зір тим, хто не бачить повністю.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Технології і наука, 05.08.2024 13:15