1 186 день війни
Особовий склад
979 830
Танки
10 852
Артилерія
28 201
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 169
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
37 177
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Компанія з Німеччини постачала до Росії технології попри санкції, — Politico
Фото ілюстративне. Джерело: Transparency International Ukraine

Компанія з Німеччини постачала до Росії технології попри санкції, — Politico

Німецька технологічна компанія Kontron постачала до Росії підсанкційні технології, навіть після того, коли Європейський Союз запровадив чергові санкційні обмеження проти режиму російського диктатора Володимира Путіна.

Як повідомляє видання Politico, компанія, яка працює в Євросоюзі, Великій Британії та Сполучених Штатах Америки, використовувала свою словенську дочірню компанію для експорту чутливих телекомунікаційних технологій на суму понад 3,5 мільйона євро до свого "підрозділу" у Росії наприкінці 2023 року.

Відповідні постачання відбувалися попри кілька хвиль санкцій ЄС, які набули чинності у 2023 році. Йдеться про 11-й пакет санкцій, спрямований на обмеження експорту передових технологій та технологій подвійного призначення до держави-агресора.

Експортні дані, з якими ознайомилося видання, свідчать, що з липня по листопад 2023 року словенська дочірня компанія Kontron — Kontron d.o.o., здійснила 11 постачань своїй дочірній фірмі в Росії Iskra Technologies. 

"Експорт включав технології подвійного призначення, зокрема, програмний комутатор SI3000, який може відстежувати й перехоплювати комунікаційний трафік", — зазначає Politico.

Своєю чергою, компанія заявила, що постачання, які включали технології та товари подвійного призначення, продаж яких Росії заборонений санкціями ЄС, були вже наявними замовленнями, дозволеними завдяки експортним ліцензіям, наданими словенським урядом. Компанія також стверджує, що зупинила всі нові постачання після санкцій у червні 2023 року.

Варто зауважити, що санкції від Євросоюзу щодо технологій подвійного призначення поширюються на всі нові та поточні контракти, навіть у тому випадку, коли вони були підписані до того, як обмеження набули чинності. Випадок із компанією Kontron порушив нові питання стосовно здатності Москви отримувати критично важливі технології навіть в умовах дії санкцій і посприяв закликам щодо посилення санкцій.

Видання додає, що останніми роками компанія Kontron обіцяла відмовитися від роботи в Росії. Фірма засудила “великі страждання людей”, спричинені повномасштабним вторгненням Росії в Україну, і заявила, що “вирішила більше не інвестувати” у Росію. Kontron стверджує, що "суттєво" скоротила свої інвестиції після вторгнення РФ до України, зменшивши кількість своїх співробітників на території держави-агресора з майже 600 до 240. Втім, компанія має тривалу присутність на ринку РФ через дочірню фірму Iskra Technologies.

"Торік у грудні Iskra Technologies потрапила під санкції ЄС, і Kontron зберігає повний контроль над цією підсанкційною структурою, згідно з фінансовою звітністю компанії станом на кінець року — 48,4% акцій Iskra Technologies все ще належать Kontron через її словенську дочірню компанію Kontron d.o.o.. Kontron", — зазначає Politico.

Водночас Iskra Technologies у серпні 2023 року об'єдналася з російською RTSoft, яку Kontron позиціює як "сестринську компанію". Згідно з документами російської компанії, в RTSoft була ліцензія на обробку конфіденційної державної інформації РФ з 2016 року, видана безпосередньо Федеральною службою безпеки.

Нагадаємо, раніше очільник адміністрації нового німецького канцлера Торстен Фрей наголосив, що Європейський Союз повинен вийти "зі своєї зони комфорту" та запровадити жорсткіші санкції проти Російської Федерації. Це стосується можливої заборони на імпорт газу або урану з країни-агресора.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама