Державний секретар США Марко Рубіо виступає за запровадження санкцій проти Російської Федерації, але американський президент Дональд Трамп неохоче йде на такий крок.
Про це пише видання New Lines.
Одне джерело, близьке до держсекретаря (і тимчасового радника з національної безпеки, виконувача обов'язків адміністратора USAID та виконувача обов'язків архіваріуса США), сказало 22 травня на умовах анонімності:
"Зверніть увагу, як Рубіо порушує питання про санкції майже щодня. Він хоче, щоб Конгрес прийняв законопроект Грема, тому що має більшість у Сенаті, яка не допускає вето, і це зірвало б будь-яке перезавантаження з Москвою".
Проте Трамп не бажає вводити додаткові санкції США, хоча, як повідомляє The Wall Street Journal, він нарешті зізнався європейцям, що Путін не готовий покласти край війні, оскільки вважає, що виграє її. Корисне дослідження, проведене вашингтонським аналітичним центром "Центр стратегічних та міжнародних досліджень", показало, що США доведеться пройти довгий шлях, перш ніж вони за контрактом виконають всю військову допомогу, обіцяну Україні.
"Більша частина допомоги, вже схваленої Конгресом, все ще перебуває в процесі постачань і буде продовжувати надходити в процес постачання і продовжуватиме надходити в процес скасувати вже обіцяну підтримку", — йдеться у повідомленні.
Тепер Трамп цілком може скасувати ці зобов'язання, прийняті при адміністрації Байдена, навіть без угоди про припинення вогню чи миру, просто щоб ще більше здобути прихильність Путіна. Але тоді відмова від допомоги США Україні означає відмову від інших політик, з якими Трамп погодився або які схвалив сам за чотири місяці свого перебування при владі.
До них відносяться закупівля більшої кількості ракетних платформ Patriot для Києва з Ізраїлю; сертифікація експортних ліцензій Держдепартаменту на прямий продаж зброї Україні; відправлення несправних американських F-16 на запчастини та дозвіл Нідерландам та Данії відправляти робочі F-16 для зміцнення "реактивної коаліції" України; та дозвіл третім сторонам передавати американські системи та боєприпаси, такі як ракети Patriot та реактивна артилерія з Німеччини та основні бойові танки Abrams з Австралії.
"Щоб активно нашкодити Україні, Трампу довелося б не лише припинити всі прямі продажі зброї та пожертвування Києву; йому довелося б внести поправки до дозволів кінцевого користувача цих систем, щоб заборонити їх постачання іншими покупцями, що стало б суттєвим ударом по військово-промисловому комплексу США", — пише видання.
Троє людей, які говорили з Wall Street Journal про думки Трампа після його розмови з Путіним, усі підтвердили, що "європейці не вірять, що адміністрація Трампа зупинить експорт зброї зі США, доки Європа чи Україна за неї платять".
Незалежно від того, яку вигоду Трамп отримає від відкриття відносин з Росією, якщо він женеться за грошима, то набагато більше їх можна отримати, ведучи справи з союзниками США, ніж з їхнім головним супротивником.
Раніше державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо розповів, що уряд просив законодавців дати "трохи часу" та не запроваджувати нових санкцій проти Росії. Команда Дональда Трампа все ще сподівається на прогрес у перемовинах.
Нагадаємо, нещодавно державний секретар США Марко Рубіо наголосив, що Вашингтон представив "сильний план" щодо припинення війни в Україні. Посадовець заявив, що настав час завершити кровопролиття.