Фото ілюстративне. Джерело: "Радіо Свобода"

Консульські послуги для українців призовного віку за кордоном відновлено: у МЗС наголосили на важливому нюансі

Зі суботи, 18 травня, закордонні українські дипломатичні установи відновлять приймання заяв на консульські дії для чоловіків призовного віку. Його призупиняли 23 квітня, що викликало чимало резонанс у суспільстві.

Про відновлення роботи повідомило Міністерство закордонних справ України.

З 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном, мають можливість подати заяви на отримання консульських послуг.

У Міністерстві закордонних справ України додали, що відтепер поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, заявники мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому або електронному вигляді.

"При цьому варто звернути увагу, що паперовий документ можна подавати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, в якому кожен зможе самостійно сформувати електронний документ", — пояснили в Міністерстві закордонних справ України.

У МЗС також нагадали, що електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста — один із методів оновлення військово-облікових даних. Згідно з інформацією Міністерства оборони, електронний кабінет буде реалізований у форматі мобільного застосунку "Резерв+", який можна буде завантажити лише з офіційних маркетів App Store та Google Play.

"Таким чином, призовникам потрібно мати посвідчення про приписку до призовної дільниці, а військовозобов’язаним і військовослужбовцям – військовий квиток або тимчасове посвідчення", — пояснили у МЗС.

При цьому паперові документи будуть діяти "лише до моменту запуску електронного кабінету призовника", після цього діятимуть тільки електронні військово-облікові документи. Їх можна буде сформувати самостійно в електронному кабінеті, починаючи з 18 червня.

Якщо ж чоловік не має паперового документа про військовий облік, а електронний кабінет ще не запрацював, пояснює МЗС, він може стати на тимчасовий консульський облік чи оновити свої дані консульського обліку й після цього подати заяву на отримання консульської послуги.

Окремо МЗС навело три випадки, коли подавати військово-обліковий документ не обов'язково:

  • якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну;
  • коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий із батьків якої є іноземцем або особою без громадянства;
  • якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.

Нагадаємо, наприкінці квітня речниця з внутрішніх справ, міграції та внутрішньої безпеки Аніта Гіппер заявляла, що в Єврокомісії взяли це до відома, однак жодних різких заяв не оприлюднили. Це стосувалося того факту, що українським чоловікам призовного віку за кордоном обмежили доступ до консульських послуг.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 17.05.2024 18:52