Зі суботи, 18 травня, закордонні українські дипломатичні установи відновлять приймання заяв на консульські дії для чоловіків призовного віку. Його призупиняли 23 квітня, що викликало чимало резонанс у суспільстві.
Про відновлення роботи повідомило Міністерство закордонних справ України.
З 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном, мають можливість подати заяви на отримання консульських послуг.
У Міністерстві закордонних справ України додали, що відтепер поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, заявники мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому або електронному вигляді.
"При цьому варто звернути увагу, що паперовий документ можна подавати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, в якому кожен зможе самостійно сформувати електронний документ", — пояснили в Міністерстві закордонних справ України.
У МЗС також нагадали, що електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста — один із методів оновлення військово-облікових даних. Згідно з інформацією Міністерства оборони, електронний кабінет буде реалізований у форматі мобільного застосунку "Резерв+", який можна буде завантажити лише з офіційних маркетів App Store та Google Play.
"Таким чином, призовникам потрібно мати посвідчення про приписку до призовної дільниці, а військовозобов’язаним і військовослужбовцям – військовий квиток або тимчасове посвідчення", — пояснили у МЗС.
При цьому паперові документи будуть діяти "лише до моменту запуску електронного кабінету призовника", після цього діятимуть тільки електронні військово-облікові документи. Їх можна буде сформувати самостійно в електронному кабінеті, починаючи з 18 червня.
Якщо ж чоловік не має паперового документа про військовий облік, а електронний кабінет ще не запрацював, пояснює МЗС, він може стати на тимчасовий консульський облік чи оновити свої дані консульського обліку й після цього подати заяву на отримання консульської послуги.
Окремо МЗС навело три випадки, коли подавати військово-обліковий документ не обов'язково:
Нагадаємо, наприкінці квітня речниця з внутрішніх справ, міграції та внутрішньої безпеки Аніта Гіппер заявляла, що в Єврокомісії взяли це до відома, однак жодних різких заяв не оприлюднили. Це стосувалося того факту, що українським чоловікам призовного віку за кордоном обмежили доступ до консульських послуг.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими