1 134 день війни
БпЛА
31 505
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Контракт із ЗСУ на мільйон гривень до 25 років: у Міноборони пояснили, хто отримає виплати
Фото ілюстративне. Джерело: depositphotos

Контракт із ЗСУ на мільйон гривень до 25 років: у Міноборони пояснили, хто отримає виплати

Військовослужбовці, які добровільно вступили на військову службу у віці до 25 років після повномасштабного вторгнення Російської Федерації, також можуть отримати виплату у розмірі один мільйон гривень.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Уряд, керуючись принципами соціальної справедливості, поширив дію ініціативи "Контракт 18-24" на військовослужбовців, які добровільно вступили на військову службу у віці до 25 років після 24 лютого 2022 року. 

"Постанова уряду, що набрала чинності 13 лютого 2025 року, визначає умови отримання виплати та особливості її нарахування", — йдеться у повідомленні оборонного відомства.

Хто може отримати виплати

У Міноборони повідомили, що право на отримання винагороди мають військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу Збройних сил, які відповідають наступним критеріям:

  • були прийняті або призвані на військову службу під час воєнного стану у віці до 25 років;
  • брали безпосередню участь у бойових діях у районах ведення бойових дій сукупно не менше шість місяців (станом на 13 лютого 2025 року);
  • продовжували службу у війську на момент набрання чинності урядовою постановою (13 лютого 2025 року);
  • не притягувалися два або більше разів до кримінальної чи адміністративної відповідальності за військові правопорушення та не мають чинних дисциплінарних стягнень.

"Повний розмір виплати також передбачено для військовослужбовців, які брали участь у бойових діях менше ніж шість місяців, але отримали поранення або потрапили у полон (крім випадків добровільної здачі) під час захисту України", — пише Міноборони.

Водночас, як зазначає Міноборони, особи, які звільнилися з військової служби до 13 лютого 2025 року, права на виплату не мають, навіть якщо вони відповідали віковим критеріям.

Як відбуваються нарахування

У Міноборони зазначили, що винагорода виплачується одноразово за весь період служби та перераховується на картковий рахунок військовослужбовця. Для тих, хто брав участь у бойових діях менше ніж шість місяців (станом на 13 лютого 2025 року), сума нараховується пропорційно: 1/6 від одного мільйона гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях.

"Чимало молодих людей добровільно стали на захист країни ще до появи контракту 18-24, і наша задача – віддати належне їхній відвазі. Процес отримання виплат є максимально зручним. Військовослужбовцю не потрібно ініціативно звертатися з цим питанням. Оформлення виплат доручено командирам військових частин, які мають зібрати весь пакет документів, у тому числі через направлення запитів в інші частини, де військовий проходив службу раніше", — повідомив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

Як підтвердити участь у бойових діях

Факт участі у бойових діях підтверджується на підставі документів, зокрема бойового наказу (розпорядження), журналу бойових дій, оперативної обстановки, бойового донесення або рапорту командира підрозділу.

Механізм грошових виплат

Виплати реалізовуються на підставі наказів командирів військових частин. Для їх підготовки служби персоналу формують пакет документів, що містить:

  • витяги з послужних списків та довідки про проходження служби;
  • копію послужної картки;
  • довідки про участь у бойових діях (включно з попередніми місцями служби);
  • довідки про відсутність чи наявність притягнень до відповідальності.

"Оформлення виплат для молодих захисників, які стали на захист України на початку повномасштабного вторгнення, є частиною урядової політики підтримки військовослужбовців та вшанування їхнього внеску у боротьбу за незалежність", — додали в Міноборони.

Раніше повідомлялось, що військовослужбовці у віці від 18 до 24 років, які перебувають у Силах оборони України за контрактом або за призовом, можуть продовжувати навчання. Це відбуватиметься без відриву від військової служби.

Нагадаємо, нещодавно прес-служба Міністерство оборони України інформувала, що в межах реалізації експериментального проекту "Контракт 18-24" підготовка громадян, залучених на військову службу, відбувається за трирівневою програмою. Її тривалість — до трьох місяців.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама