Андрій Костін. Джерело: Офіс генерального прокурора

Костін оприлюднив перші результати розслідування у справі про "інвалідність" прокурорів

Генеральна прокуратура отримала вже перші результати службового розслідування щодо набуття інвалідності прокурорами. Лише в Хмельницькій області майже чверть працівників прокуратури мають статус особи з інвалідністю.

Про це заявив генеральний прокурор України Андрій Костін. Він зазначив, що масштабне службове розслідування розпочали одразу, як тільки ця інформація з'явилася у медіа. Воно стосується не лише хмельницьких прокурорів, а всіх органів прокуратури — всіх рівнів, включно з Офісом генерального прокурора, — і є надзвичайно важливим для всієї системи.

Встановлено, що 61 прокурор органів прокуратури Хмельниччини має інвалідність. Це стосується Хмельницької обласної прокуратури й окружних прокуратур Хмельницької області. 80% з них — 50 осіб — отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення.

"Дуже важливо встановити, за яких обставин вони отримали інвалідність, тому що частка таких працівників у Хмельницькій області є дуже високою. Ми будемо інформувати суспільство про всі етапи та результати цієї перевірки. Я вважаю, що всі прокурори, щодо яких є сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження. Поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень", — зауважив Костін.

Він додав, що також ініціював створення робочої групи, до складу якої увійдуть міжнародні експерти. Вони допоможуть комплексно оцінити ситуацію та розробити рішення для того, щоб унеможливити подібні зловживання в майбутньому.

"Підтримую ініціативу Міністерства охорони здоров'я щодо комплексної реформи системи медико-соціальної експертизи. Ми готові долучитися до цієї ініціативи. Можливо, буде необхідно залучити весь уряд, а також парламент. Дуже важливо забезпечити справедливість, зокрема у встановленні виплат, які люди отримують у зв'язку з інвалідністю — незалежно від того, де працює ця людина, і чи працює взагалі. Це питання необхідно вивчити ретельно та комплексно, і має бути справедливе рішення для всіх", — підсумував Андрій Костін.

Скандал із прокурорами у Хмельницькій області

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов 16 жовтня заявив, що майже всі прокурори Хмельницької області мають інвалідність другої групи, яку їм "поставила" скандальна глава обласної МСЕК (медико-санітарної комісії) Тетяна Крупа, яка перебуває під слідством. 

До того ж журналіст опублікував список прокурорів, які за його даними, оформили інвалідність. Згідно з інформацією Бутусова, з усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів інвалідність не оформив лише один прокурор.

Згодом генпрокурор Андрій Костін на цьому тлі доручив провести службову перевірку.

Після цього Олексій Олійник розповів, що інвалідність оформив до повномасштабної війни на підставі травми, яку отримав на роботі у 2005 році під час вивчення матеріалів кримінальної справи.

Він також стверджував, що "хвороба не перешкоджає йому у виконанні службових обов’язків".

Що відомо про справу Тетяни Крупи

Ще 3 та 4 жовтня правоохоронці у межах розпочатого кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби, провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовиці та її близьких родичів.

У керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тисяч доларів США, а також низку підроблених медичних документів, списки "ухилянтів" із прізвищами та фіктивними діагнозами. Крім того, вдома у посадовиці та її родичів працівники ДБР знайшли майже 5 мільйонів 244 тисяч доларів США, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, брендові прикраси та коштовності. Правоохоронці знаходили гроші у квартирі практично в кожному куточку: у шафах, шухлядах, нішах. Також вилучено документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовці та відмивання нею грошей через різні бізнес-проекти.

Під час слідчих дій посадовиця намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно. 

Також правоохоронці виявили, що родині топчиновниці належать чималі статки. Серед іншого, вони володіють 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, дев'ятьма елітними автівками, корпоративними правами на 48 мільйонів гривень, готельно-ресторанним комплексом на майже 3000 квадратних метрів в одному із парків Хмельницького. За кордоном у їхній власності нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також "накопичила" майже 2,3 мільйона доларів США. Всі ці статки вона не внесла до своєї щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи було повідомлено про підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 10 років з конфіскацією усього майна.

Нагадаємо, сьогодні український президент Володимир Зеленський повідомив, що найближчим часом на засіданні Ради національної безпеки й оборони України детально розглянуть питання щодо прокурорів, яких нещодавно запідозрили в оформленні фальшивої "інвалідності".

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 20.10.2024 22:16