Росія намагається налагодити співпрацю зі сирійською опозицією для того, щоби залишити у країні свій військовий контингент. Москва обережно реагує на падіння режиму Башара Асада в Сирії.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони зазначили: супутникові знімки Sentinel-2 від 10 грудня демонструють, що російські кораблі досі не повернулися до сирійського порту Тартус і що російська флотилія Середземного моря все ще перебуває на відстані від восьми до 15 кілометрів від міста.
Російські військові блогери стверджують, що "статус Хмейміма (авіабази) і Тартуса висить у повітрі". Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков наголосив, що "важко передбачити", що буде відбуватися в Сирії, однак Росія продовжуватиме діалог з усіма країнами, що мають спільні з нею інтереси.
Головне управління військової розвідки України 10 грудня повідомило, що російські війська продовжують розбирати техніку й озброєння та вивозити війська з Хмейміма на військово-транспортних літаках Ан-124 й Іл-76, а також "розбирають" техніку в Тартусі під наглядом російського "спецназу", який нещодавно розгорнули.
В ISW переконані, що відсутність узгодженої реакції Росії, як з погляду військової присутності, так і риторичних заяв, свідчить про те, що Москва все ще вичікує, щоби сформулювати подальші кроки в Сирії, спостерігаючи за ситуацією на місцях.
"Кремль, найімовірніше, не наважується повністю евакуювати усі військові активи зі Сирії, якщо йому вдасться налагодити відносини зі сирійськими опозиційними силами та перехідним урядом і продовжити забезпечувати безпеку свого базування та персоналу в Сирії", — додали в ISW.
Нагадаємо, прес-секретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що Кремль намагається вийти на контакт із Сирією, щоби забезпечити безпеку військових баз. За словами рупора Кремля, зараз говорити про збереження військової присутності Росії в Сирії поки що рано.