Голова Офісу президента Андрій Ермак оприлюднив декларації про доходи та свій майновий стан у 2022 році. Зокрема у нього є непогашений кредит 2006 року у "Сенс Банку", розмір якого на кінець звітного року становив 1 008 306 гривень.
Відповідна інформація з'явилася в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Згідно з документом, його дохід у 2022 році становив 568 037 гривень.
У власності Єрмака є квартира площею 107,8 квадратних метра, яку він придбав у 2005 році. Її вартість на момент придбання становила 3 535 000 гривень. Ця ж квартира значилася у його декларації 2020 року.
Керівник ОП є власником автомобіля Mercedes-Benz S 350 d 4MATIC 2019 року випуску. Його вартість на момент придбання становила 2 972 776 гривень.
У декларації зазначено, що Єрмак не має цінних паперів. Проте він є власником корпоративних прав або їх частин у таких підприємствах: Міжнародна правнича компанія (50%), Гарнет Інтернешнл Медіа Груп (49%), Міжнародна фармацевтична група (50%), Ер Пі Ай (100%). У документі вказано, що усі ці права передано до корпоративного управління.
До того ж керівник ОП є кінцевим бенефіціаром компаній: Міжнародна асоціація українсько-грузинського співробітництва у сфері іноземного інвестування, Міжнародна правнича компанія, Міжнародна фармацевтична група, Гарнет Інтернешнл Медіа Груп, Ер Пі Ай, М.Є.П., Українсько-грузинська медійна компанія.
Верховна Рада на початку вересня ухвалила законопроект №9534 про відновлення електронного декларування під час воєнного стану. Проте парламентарі не підтримали поправку №371 — про негайне відкриття декларацій чиновників. За поправку №371 проголосували лише 199 народних депутатів, проте для її ухвалення необхідно 226 голосів.
Водночас президента Володимира Зеленського закликали ветувати закон про е-декларування депутатів та чиновників. Петиція на сайті глави держави лише за кілька годин набрала необхідні 25 тисяч голосів.
12 вересня глава держави повідомив, що ветував документ, й пояснив, що це питання не лише політичної відповідальності парламенту, а й переговорів України із Євросоюзом щодо вступу. У цей день на сайті парламенту з'явилася пропозиція Зеленського до закону про е-декларування, який він ветував. 20 вересня парламент проголосував за публічне відкриття е-декларацій.
Нагадаємо, 10 грудня Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило публічний доступ до реєстру декларацій. У відомстві наголосили, що виконали вимогу прийнятого Верховною Радою закону та забезпечили відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Якщо у реєстрі не вдалося знайти певної особи, то це означає, що щодо неї до НАЗК надійшло подання про вилучення з публічного доступу.
Додамо, віце-прем'єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков задекларував свої доходи за 2021 та 2022 роки. Загалом впродовж минулого року чиновник заробив 11,5 мільйона гривень.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими