Фото: Верховна Рада України

Старовинна ікона та 5000 книжок: що задекларував голова Верховної Ради України Стефанчук

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук задекларував свої доходи за минулий рік. Його майновий стан за час війни не змінився.

Про що свідчить декларація, оприлюднена на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно з документом, у власності Стефанчука квартира в Хмельницькому (площа 93,4 кв. м.). Разом із дружиною (50%) він володіє земельною ділянкою (площа 1008 кв. м) і недобудованим присадибним будинком у селі Білогородка Київської області (площа 270 кв. м.).

У власності голови ВР — легковий автомобіль Mitsubishi Outlander 2018 року випуску, а у його дружини — Renault Captur 2015 року. На дружину Стефанчука записана квартира у Києві (площа 101,8 кв. м.), вона також частково (50%) володіє квартирою у смт Ярмолинці Хмельницької області (площа 49,8 кв. м.). Крім цього, дружина голови Верховної Ради орендує в Києві гараж.

Стефанчук також задекларував належну йому старовинну ікону, ювелірні вироби дружини та бібліотеку наукової літератури з близько 5000 книжок, якою володіє разом із дружиною.

Повернення е-декларування: що відомо

Верховна Рада на початку вересня ухвалила законопроект №9534 про відновлення електронного декларування під час воєнного стану. Проте парламентарі не підтримали поправку №371 — про негайне відкриття декларацій чиновників. За поправку №371 проголосували лише 199 народних депутатів, проте для її ухвалення необхідно 226 голосів.

Водночас президента Володимира Зеленського закликали ветувати закон про е-декларування депутатів та чиновників. Петиція на сайті глави держави лише за кілька годин набрала необхідні 25 тисяч голосів.

12 вересня глава держави повідомив, що ветував документ, й пояснив, що це питання не лише політичної відповідальності парламенту, а й переговорів України із Євросоюзом щодо вступу. У цей день на сайті парламенту з'явилася пропозиція Зеленського до закону про е-декларування, який він ветував. 20 вересня парламент проголосував за публічне відкриття е-декларацій.

Нагадаємо, 10 грудня Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило публічний доступ до реєстру декларацій. У відомстві наголосили, що виконали вимогу прийнятого Верховною Радою закону та забезпечили відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Якщо у реєстрі не вдалося знайти певної особи, то це означає, що щодо неї до НАЗК надійшло подання про вилучення з публічного доступу.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 11.12.2023 17:26