Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук задекларував свої доходи за минулий рік. Його майновий стан за час війни не змінився.
Про що свідчить декларація, оприлюднена на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Згідно з документом, у власності Стефанчука квартира в Хмельницькому (площа 93,4 кв. м.). Разом із дружиною (50%) він володіє земельною ділянкою (площа 1008 кв. м) і недобудованим присадибним будинком у селі Білогородка Київської області (площа 270 кв. м.).
У власності голови ВР — легковий автомобіль Mitsubishi Outlander 2018 року випуску, а у його дружини — Renault Captur 2015 року. На дружину Стефанчука записана квартира у Києві (площа 101,8 кв. м.), вона також частково (50%) володіє квартирою у смт Ярмолинці Хмельницької області (площа 49,8 кв. м.). Крім цього, дружина голови Верховної Ради орендує в Києві гараж.
Стефанчук також задекларував належну йому старовинну ікону, ювелірні вироби дружини та бібліотеку наукової літератури з близько 5000 книжок, якою володіє разом із дружиною.
Верховна Рада на початку вересня ухвалила законопроект №9534 про відновлення електронного декларування під час воєнного стану. Проте парламентарі не підтримали поправку №371 — про негайне відкриття декларацій чиновників. За поправку №371 проголосували лише 199 народних депутатів, проте для її ухвалення необхідно 226 голосів.
Водночас президента Володимира Зеленського закликали ветувати закон про е-декларування депутатів та чиновників. Петиція на сайті глави держави лише за кілька годин набрала необхідні 25 тисяч голосів.
12 вересня глава держави повідомив, що ветував документ, й пояснив, що це питання не лише політичної відповідальності парламенту, а й переговорів України із Євросоюзом щодо вступу. У цей день на сайті парламенту з'явилася пропозиція Зеленського до закону про е-декларування, який він ветував. 20 вересня парламент проголосував за публічне відкриття е-декларацій.
Нагадаємо, 10 грудня Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило публічний доступ до реєстру декларацій. У відомстві наголосили, що виконали вимогу прийнятого Верховною Радою закону та забезпечили відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Якщо у реєстрі не вдалося знайти певної особи, то це означає, що щодо неї до НАЗК надійшло подання про вилучення з публічного доступу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими