Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров озвучив низку вимог для початку перемовин між Москвою та Києвом. Країна-агресор вимагає, зокрема визнання так званих "ЛНР" та "ДНР", а також інших окупованих українських територій.
Про це повідомляє російське відомство.
Лавров нагадав, що український президент Володимир Зеленський запровадив у 2022 році законодавчу норму, яка не дозволяє переговори з РФ, і вона досі діє. За його словами, для відновлення діалогу це рішення необхідно скасувати.
"Наша позиція щодо врегулювання добре відома. Виходимо з того, що невступ Києва до НАТО, підтвердження ним свого нейтрального і позаблокового статусу відповідно до Декларації про державний суверенітет України 1990 року — одна з двох основ", — сказав Лавров.
Очільник російського МЗС також назвав владу України "неонацистським режимом" і озвучив умову ліквідувати наслідки її діяльності, включно з припиненням "законодавчого та фізичного винищення всього російського".
Ще однією умовою Москви є міжнародне визнання російської приналежності Криму, Севастополя, "ДНР", "ЛНР", Херсонської та Запорізької областей.
Лавров також заявив, що усі зобов'язання Києва повинні бути юридично закріплені, мати механізми забезпечення і безстроковий характер.
"На порядку денному стоять завдання демілітаризації та денацифікації України, скасування санкцій, судових позовів і ордерів на арешт, повернення "заморожених" на Заході російських активів", — заявив посадовець.
При цьому, Лавров вкотре назвав діяльність Північноатлантичного альянсу та Євросоюзу "ворожою". Посадовець стверджує, що "будемо домагатися надійних гарантій безпеки РФ від загроз, які створюються діяльністю НАТО, Євросоюзу та їхніх окремих держав-членів на наших західних кордонах".
Нагадаємо, раніше "рупор Кремля" Дмитро Пєсков заявляв, що російський диктатор Володимир Путін під час зустрічі зі спецпредставником президента США Стівом Віткоффом заявив, що нібито "готовий говорити з Україною без жодних попередніх умов".
Водночас міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відкинув ідею президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа щодо спільного контролю України та США над Запорізькою атомною електростанцією.
Своєю чергою президент Володимир Зеленський заявив, що країна-агресорка Росія говорить про свою начебто готовність йти на американські пропозиції, але поки що жодних приготувань російської армії до реальної тиші не фіксується.
Нещодавно державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо заявив, що наступний тиждень стане вирішальним у переговорах щодо закінчення російсько-української війни.
Згодом президент США Дональд Трамп заявив, що його зустріч з українським лідером Володимиром Зеленським у Ватикані пройшла успішно, і найближчі кілька днів покажуть, чи досягнуто прогресу. Республіканець переконаний, що президент України готовий відмовитись від Криму заради мирної угоди з Російською Федерацією.