1 057 день війни
Особовий склад
812 670
Танки
9 780
Артилерія
21 975
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 046
Крилаті ракети
3 018
Гелікоптери
331
БПЛА
22 383
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,27
42,2
43,13
43,28
Литва не може відправити в Україну тисячі безпілотників: ЗМІ розповіли, в чому причина
Фото ілюстративне. Джерело: lrt.lt

Литва не може відправити в Україну тисячі безпілотників: ЗМІ розповіли, в чому причина

Дрони литовського виробництва, які обіцяли відправити в Україну ще до кінця минулого року, досі залишаються на армійських складах. Причиною стали бюрократичні перешкоди, які затримують постачання.

Про це повідомили журналісти литовського телевізійного мовника LRT. За їхніми даними, безпілотники литовського виробництва, які обіцяли доставити в Україну ще до кінця минулого року, досі перебувають на складах.

Медійники додали, що виробники здивовані цим. Вони зауважили, що Україна зазнає значних збитків, поки безпілотники не відправлені. Натомість політики вказують на бюрократичні перешкоди, які затримують постачання.

За словами голови компанії RSI Europe Томаша Мілашаускаса, компанія доставила безпілотники ще в жовтні та листопаді, але вони досі не дійшли до України. Інші компанії теж не отримали підтвердження відправлення.

Колишній міністр національної оборони Лауринас Кащюнас вважає, що затримка пов'язана з бюрократією, вказуючи на необхідність пройти шість етапів для доставлення товару.

"Бюрократія така, що є склади, Агенція оборонних ресурсів має формально передати це армії, уряд має ухвалити рішення про передачу Україні, а потім це потрібно відправити в Україну. Це означає, що ви повинні пройти кожен крок якомога швидше", — пояснив Кащюнас.

Як відомо, місяць тому Данія, Франція та Литва надали 150 мільйонів євро на українську зброю. Кошти скеровують на виробництво ракет, дронів і артилерійських установок. Нещодавно Литва обіцяла відправити перший транш на виробництво зброї в Україні. Йдеться про 10 мільйонів євро на реалізацію "данської ініціативи".

Нагадаємо, 30 грудня стало відомо, що дві литовські державні компанії — підприємство енергетичної групи Epso-G Epso-G Invest і збройовий завод у Гірайті — та німецький гігант оборонної промисловості Rheinmetall підписали угоду про створення спільного підприємства. Вони спільно будуватимуть завод із виробництва 155-міліметрових артилерійських боєприпасів у Байсогалі.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама