Сполучені Штати Америки можуть втягнутись у конфлікт з ядерною державою через російсько-українську війну. Бойові дії між Києвом та Москвою продовжують поширювати спустошення.
Таку заяву зробив колишній директор нацрозвідки США Джон Реткліфф 15 січня під час слухання у Комітеті із розвідки Сенату щодо затвердження його кандидатури на посаду директора ЦРУ в адміністрації Дональда Трампа, пише "Голос Америки".
"Російсько-українська війна триває, поширюючи спустошення і збільшуючи ризик для США бути втягнутими у конфлікт із ядерною країною", — заявив Реткліфф.
Звертаючись у вступному слові до новообраного президента США Дональда Трампа, Реткліфф обіцяв працювати невтомно, щоб допомогти "захистити американський народ і просувати інтереси Америки".
За його словами, США сьогодні стикаються із "ймовірно, найскладнішим середовищем для національної безпеки в історії держави".
Під загрозами він мав на увазі насамперед прагнення Комуністичної партії Китаю домінувати у світі в економічній, військовій та технологічній сферах. Реткліфф назвав загрозливою ситуацію довкола того, що "транснаціональні злочинні організації наповнюють американські громади насильством і смертоносними наркотиками".
Ще однією загрозою Реткліфф назвав руйнівний вплив російсько-української війни, зокрема, що вона може вплинути на "втягнення США до ядерного конфлікту".
Серед інших озвучених ним загроз — іранський режим та його терористичні проксі сили, ситуація на Близькому Сході загалом, дестабілізаційні наміри КНДР.
"Іран ближче до ядерного прориву, ніж будь-коли раніше", зазначив Реткліфф.
"Посилення координації між суперниками та супротивниками Америки загрожує посилити загрози, які кожен з них становить для нас окремо, а численні терористичні групи та інші недержавні суб’єкти, деякі з яких навіть перетнули наш південний кордон, все ще становлять постійну загрозу нашому народу", — переконаний Реткліфф.
За його словами, новітні технології, як штучний інтелект і квантові обчислення, визначатимуть майбутнє національної безпеки, геополітичної сили та людської цивілізації.
Нагадаємо, напередодні міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомляв, що наразі в Україні лишається чинною заборона на прямі переговори із російським диктатором Володимиром Путіним. Натомість, на скільки жорсткою є позиція Києва у цьому питанні, посадовець не відповів.
Своєю чергою радники новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа вважають, що мирна угода між Росією та Україною може бути досягнена у найближчі місяці.
Раніше повідомлялось, що новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп та його команда змінили підхід до завершення війни в Україні, відмовившись від ідеї припинення бойових дій за 24 години.
Нещодавно кандидат на посаду держсекретаря США Марко Рубіо заявив, що для завершення бойових дій в Україні обом сторонам доведеться піти на поступки.
За даними Reuters, радники обраного президента США Дональда Трампа тепер визнають, що на врегулювання війни в Україні підуть місяці або навіть більше часу, що є серйозною перевіркою реальності його найголовнішої зовнішньополітичної обіцянки — укласти мирну угоду першого ж дня у Білому домі.