В межах Коаліції охочих і на двосторонньому рівні з партнерами Україна продовжує працювати над конкретними безпековими гарантіями. Основу гарантій безпеки для України складуть двосторонні угоди із партнерами, зокрема з Данією.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час спільної прес-конференції із прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен.
"Щодо безпекових гарантій. Ми вже працюємо в межах Коаліції охочих і на двосторонньому рівні з партнерами над конкретними безпековими гарантіями. Маємо вже потужну основу у вигляді двосторонніх угод, зокрема з Данією. Ми поділяємо бачення, що майбутня безпека України має передбачати гарантії подібні до статті п'ятої (Північноатлантичного договору, — ред.). І сьогодні ми детально обговорили, а також було обговорено внесок кожної країни", — сказав він.
За словами очільника держави, наразі сторони мають визначати, "хто і що буде робити на суші, у повітрі, на морі та в кіберпросторі".
"Наші Збройні сили — ядро цієї системи, достатньо потужні, достатньо чисельні, щоб протистояти Росії. Це означає зброю і фінансування, над чим ми працюємо", — зауважив президент.
Зауважимо, нещодавно президент Володимир Зеленський виокремив три ключові блоки гарантій безпеки для України. Перший — стосується української армії. За словами президента, потрібно працювати над збереженням нинішньої чисельності військових. Також їх варто забезпечити зброєю завдяки українському, європейському й американському виробництву.
Другий блок — НАТО. Йдеться про домовленості з партнерами на рівні лідерів щодо їхньої готовності підтримати Україну у випадку нової збройної агресії. Третій блок стосується санкцій проти Росії.
Нагадаємо, раніше глава німецького уряду Фрідріх Мерц заявив, що 4 вересня відбудеться засідання "Коаліції охочих" у форматі відеоконференції. На ній обговорюватимуть допомогу та гарантії безпеки для України.