Глава російського міністерства закордонних справ Сергій Лавров заявив, що Україна нібито повинна закріпити свою "денацифікацію" та "демілітаризацію" в мирній угоді, яку Київ буде укладати з Москвою.
Про це йдеться у його коментарі в інтерв’ю угорській газеті Magyar Nemzet. Також, за словами Лаврова, Україна повинна відмовитися від юридичних претензій до РФ, скасувати санкції та повернути заморожені активи.
Зокрема, як зазначив Лавров, "київський режим" нібито не представляє населення Південного сходу України — зокрема Криму, Севастополя, Донецька, Луганська, Херсон та Запоріжжя.
"На порядку денному — завдання демілітаризації та денацифікації України, скасування антиросійських санкцій, відкликання всіх судових позовів проти Росії та повернення її активів, незаконно заарештованих на Заході. Усі ці положення мають бути прописані в юридично зобов'язувальній угоді про мирне врегулювання", — повторив Лавров пропагандистські вимоги Кремля.
При цьому очільник російського МЗС заявив, що Москва нібито залишається відкритою для політико-дипломатичного подолання війни, але повинно йтися про міцний мир, а не про перемир'я.
Як відомо, Україна та Росія вже провели два раунди переговорів у Стамбулі у травні та червні 2025 року. Москва відправила до Туреччини делегацію низького рівня на чолі з так званим "істориком" Володимиром Мединським.
Українську делегацію очолював міністр оборони Рустем Умєров. Для України пріоритетом переговорів стало питання припинення вогню, проте Москва не погодилася на перемир'я.
Головним досягненням переговорів стали домовленості про обміни полоненими. Після другого раунду переговорів 2 червня Україна та Росія провели вже вісім етапів обмінів.
Нагадаємо, 1 липня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Російська Федерація нібито не намагається затягувати мирні переговори з Україною. Проте Москва планує досягнути своїх цілей у війні.
Нещодавно речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що у Києві усвідомлюють, що росіяни посилають на переговори делегації "низького рівня". Однак Україна має свої завдання, беручи участь у таких зустрічах.