Міністр фінансів США Скотт Бессент розповів про своє ставлення до оточення українського президента Володимира Зеленського. На його думку, радникам лідера України бракує компетентності.
Відповідні заяви він зробив під час інтерв'ю американському пропагандисту та телеведучому Такеру Карлсону. Бессент наголосив, що президент України "застряг" у своїй героїчній ролі та не отримує хороших порад через недостатню компетентність його радників.
"Він був артистом, водевілістом. Він був звичайною людиною, яка потрапила у складний час, піднялася на ноги, проявила героїзм і, мені здається, застрягла", — сказав міністр фінансів США.
Також Бессент жорстко "пройшовся" по радниках Зеленського, акцентувавши на тому, що вони не дають президенту хороших порад.
"Я вважаю, що деякі урядовці навколо нього і в уряді дуже хороші. Але я думаю, що деякі люди поруч із ним не дають йому найкращих порад, що його радники не ідеальні", — сказав він.
Бессент також прокоментував угоду про корисні копалини в Україні, заявивши, що це не спроба повісити борг на Київ, а "економічне партнерство", що вигідне для обох держав.
"США не отримають грошей з нього, якщо Україна не отримає грошей", — зауважив посадовець.
Міністр США зауважив, що "росіяни бомбили Київ" за декілька годин до того, як він приїхав в Україну, щоб представити угоду про надра. Тож, на думку Бессента, росіянам не до вподоби ідея підписання цієї угоди. Він також наголосив, що український президент Володимир Зеленський зірвав підписання угоди про копалини у Білому домі.
"Це мало б бути найлегшою справою у світі, оскільки все вже було підготовлено до підписання, але угоди залишилась непідписаною", — резюмував Скот Бессент.
Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент заявляв, що вже цього тижня або на початку наступного до США прибуде делегація з України. Сторони обговорять запропоновану угоду про економічне співробітництво.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що в угоді про корисні копалини між Україною та США не йдеться про вступ нашої держави до Північноатлантичного альянсу. Так, він прокоментував заяви американського лідера Дональда Трампа про те, що українська сторона в обмін на підписання угоди про корисні копалини начебто вимагає вступу до НАТО.
Своєю чергою міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що будь-які міжнародні угоди, які укладає Україна, у тому числі й угода про корисні копалини зі Сполученими Штатами Америки, повинні відповідати європейському законодавству.
Також міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що один із принципів України щодо угоди про корисні копалини зі Сполученими Штатами Америки полягає у тому, що документ не має суперечити шляху України до Європейського Союзу.
Нещодавно президент США Дональд Трамп заявляв, що Володимир Зеленський нібито хоче вийти з угоди щодо корисних копалин. У зв’язку з цим американський лідер пообіцяв українському "дуже великі проблеми".