Фото: Запорізька ОВА

Міноборони пропонує знизити граничний вік для призовників: на скільки і чому

Міністерство оборони напрацювало пропозиції змін до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування на військовому обліку призовників. Пропонується проводити призов громадян на військову службу не до 27 років, а до 25.

Про це повідомили у Military Media Center. Там обгрунтовують свою пропозицію тим, що під час воєнного стану потреба в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років відсутня.

У Міноборони пояснюють, що під час воєнного стану призов на строкову військову службу не здійснюється, однак при цьому щорічне прибуття призовників до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, зокрема для проходження медичних оглядів, викликає додаткові фінансові витрати, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК.

"По-друге, тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації", — наголосили у повідомленні речники Міноборони.

В оборонному відомстві додали, що така ініціатива погоджена з іншими урядовими й безпековими структурами та спрямована на зміцнення обороноздатності держави.

Нагадаємо, що в Україні 24 лютого 2022 року було вперше введено воєнний стан та загальну мобілізацію. На початку травня їх продовжили ще на три місяці, тобто до 18 серпня 2023 року. Це означає, що всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними, а отже, припадають під призов до армії. 

Під час загальної мобілізації насамперед призивають чоловіків із бойовим досвідом, а потім вже тих, хто потрібні для відповідних спеціальностей. Чоловікам вручають повістки, з якими вони повинні з'явитися у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Влада неодноразово наголошувала, що видача повістки про уточнення даних не означає негайну мобілізацію. У квітні військкоматам дозволили вручати повістки чоловікам незалежно від їхнього місця проживання.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 04.05.2023 18:34