1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Міжнародні правозахисники зафіксували понад сотню страт воїнів ЗСУ у полоні
Фото: istockphoto.com

Міжнародні правозахисники зафіксували понад сотню страт воїнів ЗСУ у полоні

За 2024 рік міжнародна правозахисна організація Amnesty International зафіксувала 109 страт українських військовополонених. Водночас у державному реєстрі є інформація про близько 55 тисяч зниклих безвісти.

Про це повідомляє "Укрінформ".

Згідно з даними Amnesty International, за минулий рік зафіксовано 109 страт воїнів ЗСУ у російському полоні. Також виявлено системні катування окупантами військовополонених.

"Майже всі українські військовополонені, яких ми опитували, свідчили, що катування є системними та відбуваються на всіх рівнях: на "прийомках", коли тільки потрапляють у полон і продовжуються на всьому шляху перебування в полоні. Це, наприклад, катування електричним струмом, знущання сексуального характеру тощо", — йдеться у заяві директорки Amnesty International Ukraine Вероніки Вельч.

Вона також заявила, що майже в ста відсотках випадків українські захисники у полоні перебувають без будь-якого зв’язку із зовнішнім світом. Серед 43 військовополонених ЗСУ і членів їхніх родин лише п’ятеро сказали, що отримали листа або телефонний дзвінок.

"Це відбувалося виключно в разі згоди українського військовополоненого на інтерв’ю для російських телеканалів", — сказала Вероніка Вельч.

Правозахисники також наголосили, що російська влада не надає доступу до українських військовополонених міжнародним організаціям.

Також в Amnesty International нагадали, що у держреєстрі містяться дані про близько 55 тисяч зниклих безвісти українців.

"З 3 767 військовополонених, яких було обміняно й повернуто в Україну, 25% були саме такими непідтвердженими особами і суб’єктами насильницького зникнення. Росія навмисно не передавала жодної інформації про військовополонених, вдаючись таким чином до маніпуляцій і тиску", — додала Вероніка Вельч.

Нагадаємо, керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що країна-агресорка Росія не хоче обмінювати полонених українських "азовців" і морпіхів. Натомість агресор зацікавлений в обміні строковиків і чеченців.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама