1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
МКС видав ордери на арешт командувачів дальньої авіації та Чорноморського флоту Росії
Фото: "Укрінформ"

МКС видав ордери на арешт командувачів дальньої авіації та Чорноморського флоту Росії

Міжнародний кримінальний суд 5 березня видав ордери на арешт командувача дальньої авіації Росії Сергія Кобилаша і командувача Чорноморським флотом Віктора Соколова. Таке рішення було в межах розслідування потенційних воєнних злочинів Росії в Україні.

Про це повідомляється на сайті Міжнародного кримінального суду.

За даними МКС, обоє російських командувача, ймовірно, причетні до ракетних ударів по українській енергетичній інфраструктурі в період щонайменше з жовтня 2022 року до березня 2023 року, а також в ударах по цивільних обʼєктах та вчиненні дій проти мирного населення.

Наголошується, що обидва ордери на арешт були видані на підставі клопотань, поданих стороною обвинувачення.

"Палата попереднього провадження II встановила, що існують розумні підстави вважати, що передбачувані удари були спрямовані проти цивільних об’єктів, і для тих установок, які могли бути кваліфіковані як військові об’єкти у відповідний час, очікувана випадкова шкода та збиток для цивільного населення були б однозначно надмірна для очікуваної військової переваги", -- йдеться у повідомленні

Міжнародний кримінальний суд також зауважив, що зміст ордерів про арешт видається під грифом "таємно" з метою захисту свідків та забезпечення безпеки розслідування.

Колаж TrueUA

Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт диктатора Володимира Путіна та уповноваженого президента Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

У Міністерстві зовнішніх справ Росії відреагували на видачу Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт президента РФ Володимира Путіна. Зокрема, представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що країна-агресорка не визнає рішення даного органу.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама