1 152 день війни
Особовий склад
941 100
Танки
10 677
Артилерія
26 649
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 240
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Може напасти на країну НАТО: Блінкен пояснив, чому Росію необхідно зупинити в Україні
Фото: Ентоні Блінкен. Джерело – Офіс президента України

Може напасти на країну НАТО: Блінкен пояснив, чому Росію необхідно зупинити в Україні

Російську Федерацію необхідно зупинити в Україні, адже агресор може напасти на країну НАТО і втягнути США у ширший конфлікт. Україна здатна зупинити окупанта при підтримці союзників.

Таку заяву зробив державний секретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю CNN.

"Я думаю, що єдині люди, які будуть щасливі, якщо додатковий бюджетний запит не буде проголосований і схвалений Конгресом, сидять у Москві, Тегерані, Пекіні", — сказав американський посадовець.

Блінкен додав, що Росію необхідно "зупинити в Україні", щоб вона не напала на країну НАТО і не втягнула Сполучені Штати в "ширший конфлікт".

"Для України це абсолютно життєво важливо. Вони (ЗСУ, — ред.) досягли значного прогресу за останній рік і відтіснили російську агресію, повернувши понад 50 відсотків території, яка була захоплена з лютого 2022 року", — додав держсекретар США.

Затягування виділення фінансової допомоги Україні від США

За останній місяць в американському Конгресі розгорілася політична боротьба між демократами та республіканцями за проекти надання фінансової допомоги Україні та Ізраїлю, а також фінансування безпеки південного кордону країни з Мексикою. Вже наприкінці жовтня повідомлялося, що у Штатів залишилося понад 5,4 мільярда доларів для допомоги Україні. На цій підставі президент США Джо Байден запросив у Конгресу 106 мільярда доларів на допомогу Ізраїлю та Україні, а також на зміцнення оборонно-промислового комплексу. З цієї суми 61,3 мільярда доларів пропонувалося виділити на постачання Україні, а 14,3 мільярда доларів — Ізраїлю.

Однак Палата представників 2 листопада затвердила альтернативний законопроект новообраного спікера Майка Джонсона, що передбачає військову допомогу обсягом 14,3 мільярда доларів виключно Ізраїлю без України. Демократична більшість у Сенаті заблокувала розгляд цього документа.

Пізніше Майк Джонсон запропонував проект тимчасового двохетапного фінансування без урахування допомоги Україні та Ізраїлю. 15 листопада Сенат підтримав цей законопроект, щоб уникнути зупинки роботи уряду США (т.зв. "шатдауну"). 16 листопада президент Джо Байден підписав документ.

Своєю чергою радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван днями заявив, що Сполучені Штати не зможуть передавати Україні зброю, якщо Конгрес не підтримає законопроект про надання країні фінансової допомоги. Водночас республіканці висувають вимогу, аби будь-який законопроект про допомогу Україні та Ізраїлю також вміщував зміни, спрямовані на посилення безпеки американських кордонів. Нещодавні переговори сенаторів від Демократичної та Республіканської партій щодо захисту південного кордону США з Мексикою були невдалими.

Нагадаємо, 7 грудня Сенат Сполучених Штатів Америки заблокував винесення на голосування законопроекту щодо додаткового фінансування військової допомоги Україні.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама