Росія хоче максимально загострити ситуацію з протестами проти скандального закону №12414, який обмежує повноваження Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Про це повідомила прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
"Держава-агресор Росія, зокрема спецслужби та пропагандисти Кремля, ретельно та поглиблено вивчають ситуацію всередині України, щоб використати повʼязані з ухваленням закону №12414 протести для підриву здатності нашої держави чинити спротив повномасштабній збройній російській агресії", — зазначили в розвідці.
За оцінками ГУР, Росія має намір "дискредитувати Україну у світі, аби послабити або зруйнувати підтримку Заходу збройної боротьби з агресором".
"Всередині України Росія розглядає можливості скористатись суспільним невдоволенням з метою максимального загострення ситуації, використовуючи наявні ресурси впливу, зокрема інформаційні", — додали розвідники.
До того ж українців попередили, що для "підняття градуса протестів", поглиблення поляризації та хаотизації українського суспільства, і, як наслідок, втрати стійкості держави під час екзистенційної війни, не виключені провокативні дії, інспіровані з Москви.
"Українська нація перебуває в умовах геноцидної війни, в якій агресор намагається всіма способами зруйнувати нашу державу, та закликає до виваженості в оцінках і діях. Продовжуємо боротьбу! Наше завдання — не дати жодного шансу для Росії реалізувати її брудні наміри", — наголосили в розвідці.
Як відомо, 22 липня президент України Зеленський підписав закон №12414, який обмежує повноваження Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ухвалення документа викликало значний резонанс у суспільстві. У багатьох містах України люди вийшли на вулиці з протестами проти цього документу. Зокрема, мітинги відбувалися в Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Тернополі й інших населених пунктах. На ці події також відреагували посли країн G7. Вони заявили про свою стурбованість.
Згодом нардеп Ярослав Железняк заявив, що парламентарі розпочнуть збір підписів щодо подання до Конституційного суду щодо скасування закону №12414.
Нагадаємо, що президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн уже попередньо обговорила з президентом України Володимиром Зеленським закон, що стосується НАБУ та САП. Однак вона хоче детальніших пояснень того, що сталося.