
Служба безпеки України (СБУ) та Національна поліція викрили ще двох агентів російської воєнної розвідки. Вони на замовлення Росії вчиняли підпали на Буковині та Прикарпатті.
Про це повідомила прес-служба СБУ. Там уточнили, що фігурантами виявилися 27-річні громадяни сусідньої європейської країни.
"Зловмисники за допомогою легкозаймистої суміші знищили адміністративну будівлю в одному з районів Чернівецької області. Після цього з метою подальшого розхитування суспільно-політичної ситуації на Заході України іноземці отримали завдання на продовження серії підпалів", — ідеться в повідомленні.
Працівники СБУ затримали агентів "на гарячому", коли вони проводили дорозвідку поблизу сільради в Івано-Франківській області.
За матеріалами справи, обидва фігуранти потрапили до уваги російської спецслужби, коли перебували ще за межами України. Одного з іноземців завербували рашисти в Telegram-каналі, де він писав коментарі на підтримку збройної агресії Росії.
"Згодом агент залучив до співпраці свого знайомого. Після вербування їх разом "відрядили" в Україну для виконання ворожих завдань. Спочатку фігуранти оселилися в готелі на околиці Чернівців, а вже наступного дня вчинили підпал, який відзняли на камеру та "прозвітували" кураторові від російського ГРУ", — розповіли в СБУ.
Слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за частиною 2 статті 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт, вчинений шляхом підпалу, з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, заподіяння значної майнової шкоди за попередньою змовою групою осіб).
"Зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави, їм загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна", — підсумували в Службі безпеки України.
Нагадаємо, вчора стало відомо, що військова контррозвідка СБУ затримала на Миколаївщині ще одну російську інформаторку. Вона шпигувала за переміщенням бронетехніки Сил оборони поблизу лінії фронту на Півдні України.