Підтримати проект
На Донбасі троє загиблих та 30 випадків порушення режиму тиші
Події, 16.02.2021 11:49

Президент України Володимир Зеленський провів екстрене засідання з Міністром оборони Андрієм Тараном, Головнокомандувачем ЗСУ Русланом Хомчаком, заступником керівника Офісу президента Романом Машовцем та  членом Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ігорем Герасименком щодо ситуації на Сході України.

Як повідомляє TrueUA з посиланням на  прес-службу ОП, капітан Олександр Войтенко, старший солдат Дмитро Мироненко та солдат В’ячеслав Олексієнко підірвалися на мінах TM-62. Є декілька причин чому стався підрив. Найімовірніше через порушення правил техніки безпеки поводження з вибуховими пристроями або дистанційного підриву міни з боку незаконних збройних формувань.

«Питань і досі залишається багато. Хто встановлював міни? Чому про них не були попереджені наші хлопці, які несли службу на цій території? Чи були там вказівники, які попередили б про міни? Деякі дані просто неможливо встановити за добу. ДБР уже почало розслідування. Додатково я даю завдання керівництву ЗСУ провести заняття щодо дотримання заходів безпеки при поводженні з вибухонебезпечними предметами, дотримання правил безпеки при пересуванні особового складу, озброєння та військової техніки на місцевості, висуванні на бойові позиції, спостережні пости та переміщенні між опорними пунктами. До кінця місяця – перевірити всі мінно-вибухові загородження на дорогах та шляхах сполучення. Важлива їхня доцільність. Застарілі та недоцільні міни – зняти, вказавши це у відповідних документах. Продовжити розмінування ще активніше: не має бути мін там, де вже не існує загрози швидкої атаки, де живуть люди, де постійно пересуваються наші військові», - прокоментував Володимир Зеленський.

Варто зазначити, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні у період з 12 -14 лютого зафіксовано 13 порушень тиші на Луганщині та 17 порушень режим тиші на Донеччині. 

Події, 16.02.2021 11:49