У понеділок, 2 червня, на італійському острові Сицилія сталося виверження вулкана Етна. Над островом навис величезний стовп диму та попелу.
Про це повідомляє La Sicilia. Зазначається, що після виверження вулкана на острові було введено помаранчевий рівень попередження для польотів.
Вулкан викинув величезну хмару попелу та диму на висоту близько 6 400 метрів. Згідно з прогнозами геофізиків, ця хмара розсіюватиметься у південно-західному напрямку.
Крім того, сейсмологи фіксують зростання тремору, який, за їхніми словами, має тенденцію до подальшого посилення. Експерти Національного інституту геофізики та вулканології обсерваторії Етна стежать за ситуацією у регіоні.
Нагадаємо, раніше в Індонезії зафіксували різке зростання активності вулкана Левотобі Лакі-Лакі. Зокрема, відбулося вісім вивержень, після чого влада підвищила рівень небезпеки до найвищого.
Також у квітні в Ісландії на півострові Рейкьянес почалося виверження вулкана. Жителів прилеглих міст довелося евакуювати.