На відкриття посольства в Єрусалим прибула делегація США

13 ТРАВНЯ 2018 15:32

У неділю, 13 травня, за день до відкриття посольства США в Єрусалимі в Ізраїль прибула представницька американська делегація, повідомляє DW.

В її складі в тому числі міністр фінансів США Стівен Мнучін, дочка президента Дональда Трампа Іванка, а також її чоловік Джаред Кушнір.

У міжнародному аеропорту «Бен-Гуріон» їх зустрів американський посол Девід Фрідман. Повідомлення про це розміщено на сторінці Фрідмана в Twitter.

США відкриють посольство в Єрусалимі в понеділок, 14 травня, в день 70-річчя від дня заснування держави Ізраїль.

Раніше, в грудні 2017 року, Дональд Трамп заявив, що США визнають Єрусалим столицею Ізраїлю і оголосив про перенесення посольства з Тель-Авіва.

Цей крок викликав різку критику з боку представників Палестинської автономії, які вважають Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави. На понеділок призначені масштабні протести на території сектора Газа і в місті Рамаллі.

Ізраїль розглядає перенесення американського посольства в виключно позитивному світлі.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав цю подію «історичною». Політик зазначив, що Дональд Трамп стримав свою обіцянку. Слідом за посольством США про переведення своїх дипмісій оголосили Гватемала і Парагвай, «інші теж в процесі», підкреслив Нетаньяху.

Політика, 13.05.2018 15:32