Україна буде змушена скорочувати бюджетні видатки, якщо до кінця року Конгрес США не підтримає рішення про виділення допомоги для нашої держави. Проте підстави для оптимізму все ж таки присутні.
Таку заяву в ефірі телемарафону зробила голова Комітету з питань бюджету Верховної Ради України Роксолана Підласа. На її думку, більш реалістичним є сценарій, що до кінця року буде підтримано рішення про виділення допомоги. Також підставою для оптимізму є те, що Україна продовжує користуватися двопартійною підтримкою у Конгресі США.
"Безперечно є деякі радикальні республіканці, які не підтримують Україну і вважають, що потрібно зменшувати підтримку, але всі конгресмени, які аналізують ситуацію, розуміють, що кошти, які спрямовуються на військову підтримку України переважно залишаються у США", — сказала Підласа.
Вона також наголосила, що ці кошти переважно спрямовуються на відновлення і відродження оборонного виробництва у США. Підласа навела приклад, що з 2005 року у США не було вироблено жодного зенітно-ракетного комплексу Stinger і тільки після того, як США почали постачати їх в Україну, Пентагон підписав контракт на 624 мільйони доларів для їх виробництва, щоб замінити на складах ті, які були відправлені в нашу державу.
"Навіть якщо до кінця року не буде ухвалено рішення про надання коштів від США, то в січні ми справимося. І державний бюджет буде виконано. Але тут потрібно розуміти, що це стосується фінансування не тільки від США, але й від усіх міжнародних партнерів України. Якщо в нас буде недофінасування державного бюджету, тобто дефіцит буде покритий не повністю, то це означатиме велике скорочення видатків державного бюджету", — заявила народна обраниця.
При цьому песимістичному сценарії відбуватиметься скорочення тих видатків, які зараз спрямовуються на підтримку економіки України.
"Зокрема, скорочуватимуться всі капітальні видатки, усі програми підтримки бізнесу. Якщо не буде достатнього фінансування, то про жодне відновлення також не може іти мова у 2024 році. Крім того, ми звісно будемо продовжувати говорити про переспрямування податків з місцевого рівня на рівень державного бюджету для того, щоб ми могли забезпечувати виконання усіх наших зобов’язань перед працівниками бюджетної сфери, по соціальних виплатах", — додала голова бюджетного комітету.
Нагадаємо, сенатори Демократичної партії представили новий оборонний пакет на суму близько 111 мільярда доларів, який передбачає допомогу Україні та Ізраїлю, а також фінансування заходів, спрямованих на захист південного кордону Сполучених Штатів Америки.
Раніше повідомлялось, що у міністерства оборони Сполучених Штатів Америки залишилося менш як шість мільярдів доларів на військову допомогу Україні.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими