Підтримати проект
НАСА повідомило про «кінець існування» Cassini в атмосфері Сатурна
16 ВЕРЕСНЯ 2017 10:24

Місія космічного апарату Cassini тривала майже 20 років, з яких 13 він провів на орбіті Сатурна. До свого знищення в атмосфері планети він передавав на Землю цінну інформацію. Космічний апарат Cassini в п'ятницю, 15 вересня, завершив свою місію навколо Сатурна, згорівши у його атмосфері.

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на NASA.

Сигнал від Cassini перервався о 7:55 ранку за північноамериканським східним часом (14:55 за київським часом). Утім насправді космічний апарат був знищений на 83 хвилини раніше, оскільки саме цей час необхідний для того, щоб сигнал від Cassini дійшов до Землі. Таким чином, Cassini завершив свою 20-річну місію на орбіті Сатурна.

Запущений Національним управлінням США з аеронавтики та космосу (НАСА) у 1997 році, Cassini досяг орбіти Сатурна у 2004 році та став першим та поки єдиним космічним апаратом, який працював на орбіті цієї планети. Завдяки цій місії вчені змогли краще вивчити Сатурн та його супутники, зокрема, Енцелад.

За час своєї роботи Cassini зробив багато знімків планети та його кілець. До самої своєї загибелі апарат передавав на Землю цінні відомості про атмосферу Сатурна та її будову.

НАСА здійснювало пряму трансляцію завершення місії Cassini. Вчені, які були залучені до проекту, аплодували на адресу космічного апарату. «Cassini продемонстрував нам красу Сатурна. Він розкрив найкраще в нас. Тепер нам слід продовжувати відкриття», - повідомляється у офіційному сайті НАСА.

Технології, 16.09.2017 10:24