Фото: Pixabay

Наш Всесвіт може мати дзеркального двійника: вчені розповіли про його особливості

Наш Всесвіт може мати двійника в паралельному світі, створеного з антиматерії. За теорією вчених, там все відбувається у зворотному напрямку.

Про це пише Futurism.

Так, дослідники вважають, що в момент Великого вибуху утворилися два дзеркальні Всесвіти. В одному — час йде звичним нам способом, а в іншому — з такою ж швидкістю віддаляється в минуле.

Поточна модель, яку вчені використовують для пояснення Всесвіту навколо нас, складається з трьох компонентів: звичайної матерії, холодної темної матерії (CDM) і космологічної константи, або лямбда (коефіцієнта, вперше введеного Альбертом Ейнштейном у 1917 році, пов'язаного з темною енергією).

Згідно з теорією, ця стандартна модель космології пояснює, як темна енергія змушує наш Всесвіт розширюватися з прискореною швидкістю. Але попри те, що модель існує десятиліттями, загадки залишаються. Зокрема, ми ще не спостерігали темну матерію безпосередньо. Точна природа темної енергії, яка, за оцінками вчених, становить 68% Всесвіту, також виявилася суперечливою, і багато науковців пропонують альтернативні пояснення.

Аспірант Індійського технологічного інституту Гандінагар Наман Кумар запропонував "нову модель", яка усуває цю невизначеність, повністю викидаючи темну енергію з рівняння, що має дуже незвичайні наслідки.

"Однак є ціна, яку потрібно заплатити. Нам потрібен партнерський антивсесвіт, чий часовий потік протилежно пов'язаний з нашим Всесвітом", — написав він у заяві, що супроводжує статтю, яку він нещодавно опублікував у журналі Gravitation and Cosmology

Відкриття вченого Кумара є лише робочою гіпотезою щодо спостережуваного прискореного розширення Всесвіту, яке, за його словами, є "однією з найбільших загадок у нашому розумінні космосу". Проте астрономи все повільніше наближаються до можливого пояснення цієї невідповідності.

"Краса цієї ідеї полягає в її простоті та природності, що відрізняє її від наявних пояснень", — стверджує Кумар.

Варто зазначити, що у лютому 2024 року міжнародна група дослідників також припустила, що темна матерія, загадкова речовина, яка становить близько 27% Всесвіту, знаходиться в дзеркальному Всесвіті, в якому атоми ніколи не утворювалися.

Нагадаємо, раніше вчені показали цікаве відео, на якому зображено, як високо можна стрибнути на різних планетах Сонячної системи. З відео можна зрозуміти, що гравітація на Марсі наполовину слабша, ніж на Землі. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Технології, 12.06.2024 14:45